Fudbaleri Crvene zvezde

Šampion Srbije brzo je priveo posao kraju, a nakon prvih 45 minuta igre već je postavljen i konačan rezultat.

Domaći su poveli golom Osmana Bukarija u 20. minutu, a meč je rešen već do poluvremena. Mihailo Bogićević je postigao autogol u 24. minutu, a u 45. je posle udarca Krisa Kangve lopta uz pomoć stative i golmana Filipa Manojlovića završila u mreži Spartaka.

FK Crvena zvezda

Prilično agilan bio je Vladimir Lučić, a trijumf je mogao da bude i ubedljiviji da stativa i Manojlović nisu zaustavili napade crveno-belih.

Zvezda posle četiri ubedljive pobede na startu šampionata ubedljivo vodi na tabeli Superlige, sa maksimalnim bodovnim učinkom i gol razlikom 16:1.

U narednom kolu šestostruki uzastopni šampion će u goste Voždovcu, dok će Spartak ugostiti Napredak.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK 3:0 (3:0)

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Predrag Janjuš

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Degenek, Mijailović, Dragović – Bukari, Stamenić, Kangva (od 58. Kanga), Kraso, Mitrović (od 58. Nikolić) – Olajinka, Lučić

SPARTAK: Manojlović – Bogićević (od 33. Jocić), Kerkez, Tanasijević – Tošeski, Đurasović, Vidaković, Stаjković – Bijelović, Todoroski – Ubiparip.

KRAJ!

90. minut - Još tri minuta nadoknade!

77. minut - Kraso je odlično šutirao, ali brani Manojlović!

68. minut - Bukari je probao, ali lopta pogađa samo okvir gola!

58. minut - Dvostruka promena u redovima Zvezde. Umesto Mitrovića u igri je Lazar Nikolić, dok Kangvu menja Kanga.

47. minut - Sjajan solo prodor Lučića, ali je na kraju uspeo da odbrani Manojlović. Bio bi to prelep pogodak!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - GOOOOL! Kangva! Odličan napad Zvezde krunisao je reprezentativa Zambije pogotkom!

33. minut - Promena u redovima Spartaka. Povredio se Bogićević, pa će na teren morati Jocić.

24. minut - GOOOL! Novi pogodak Zvezde! Sada je Vladimir Lučić sjajno prošao i pokušao da doda do Olajinke, ali je Bogićević skrenuo loptu u svoju mrežu!

21. minut - GOOOOL! Bukari! Sjajno je prošao po desnoj strani reprezentativac Gane i pogodio bliži ugao golmana Manojlovića koji nije očekivao šut iz ovako teške pozicije!

19. minut - Ponovo dobar centaršut Mijailovića, ali Olajinka nije lepo zahvatio glavom i lopta ide preko gola.

10. minut - Dobra prilika za Zvezdu. Mijailović je pronašao Lučića, ali Kerkez u poslednjem trenutku uspeva da izblokira udarac mladog veziste.