ŠKOTI TUGUJU Hrvati goropadni na Hempden parku za drugo mesto u grupi, Englezi prvi (FOTO GALERIJA)
EPA

Engleska je pobedila Češku 1:0 i osvojila prvo mesto u grupi, pa će osminu finala igrati u Londonu. Hrvati su pobedili Škote 3:1 u Glazgovu i prošli dalje kao drugi, pa će na meč u Kopenhagen.

Već je poznato 12 učesnika osmine finala, a znaju se i dva para, 26. jun: Italija - Austrija (London), 26. jun: Danska - Vels (Amsterdam).

Češka - Engleska 0:1 (0:1)

Strelac: 0:1 Rahim Sterling u 12. minutu.

London - Stadion: Vembli. Sudija: Artur Soareš Dias (Portugalija).

ČEKŠKA: Vaclik, Kufal, Čelustka, Kalas, Boril, Holeš (od 84. Vidra), Souček, Masopust (od 64. Hložek), Darida (od 64. Kral), Jankto (od 46. Sevčik), Šik (od 75. Pekart).

ENGLESKA: Pikford, Šo, Megvajer, Stons (od 79. Mings), Voker, Rajs (od 46. Henderson), Filips, Sterling (od 67. Rašford), Griliš (od 68. Belingem), Saka (od 84. Sančo), Kejn.

Hrvatska - Škotska 3:1 (1:1)

Strelac: 1:0 Nikola Vlašić u 17, 1:1 Kalum Mekgregor u 42, 2:1 Luka Modrić u 62, 3:1 Ivan Perišić u 77. minutu.

Glazgov - Stadion: Hempden park. Sudija: Fernando Rapalini (Argentina).

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Lovren, Vida, Gvardiol (od 71. Barišić), Kovačić, Brozović, Perišić (od 81. Rebić), Modrić, Vlašić (od 76. Ivanušec), Petković (od 71. Kramarić).

ŠKOSTKA: Maršal, Tirni, Henli (od 33. Mekkena), Mektominej, Robertson, Mekgregor, Armstrong (od 70. Frejzer), Odonel (od 84. Paterson), Mekgin, Adams (od 84. Nisbet), Dajks.

90+3. minut: Mekena glavom sa ivice peterca promašuje.

87. minut: Rezervista Henderson dao je gol, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda.

80. minut: Če Adams pokušava iskosa sa tri metra, ali Livaković mu se baca u noge i brani.

77. minut: Korner, sjajan skok Perišića i gol glavom na dalju stativu, Hrvatska - Škotska 3:1.

74. minut: Šut Kovačića sa dvadesetak metara iskosa, ali lopta je postala lak plen za Maršala.

68. minut: Solidan pokušaj Frejzera, ali lopta odlazi pored gola.

62. minut: Majstorija Luke Modrića, šut van kaznenog spoljnom, pocepao je mrežu, Hrvatska - Škotska 2:1.

58. minut: Mekgin uleće u peterac, baca se na loptu, ali je ne zahvata dobro, prolazi pored stative.

56. minut: Dobra prilika za Perišića, brani Maršal, sve i da je bio gol VAR bi presudio - ofsajd.

50. minut: Gvardiol je odigrao dupli pas i utrčao u prostor između pet igrača Škotske, a onda je u zicer situaciji lošije primio loptu, probao je da se baci, ukliza na nju i postigne gol, ali je inicirao povredu sebe i golmana Maršala.

49. minut: Šuta Daride u gol, ali slab, iskosa, lak plen lopta za Pikforda.

46. minut: Englezi i Česi su menjali na pauzi.

2. POLUVREME:

42. minut: Probali su Hrvati tri puta da izbace loptu iz kaznenog, nisu uspevali, a kada jesu na 18 metara je prihvatio Kalum Mekgregor i pogodio donji desni ćošak, Hrvatska - Škotska 1:1.

EPA-EFE/Petr Josek

37. minut: Šo centrira, lopta kači rivala, skreće u gol, ali Vaclik brani.

34. minut: Mekkena je promašio loptu, ali ne i nogu Petkovića, za manje od minut dobio je žuti karton.

33. minut: Mekkena menja povređenog Henlija.

27. minut: Šut Šika sa 18 metara, lopta ide u gol, ali se proteže Pikford koliko je visok, baca u stranu i brani.

26. minut: Zicer za Kejna, ali Vaclik izleće i skraćuje ugao, brani zicer. Lovren lomi Adamsa i dobija žuti karton, ako Hrvati prođu propušta meč u osmini finala.

24. minut: Mekgin posle dodavanja u kaznenom šutira uz stativu, ali slabo, pa Livaković stiže da se baci i odbrani loptu koja je išla u malu mrežu.

22. minut: Šut Modrića sa 18 metara iskosa, Maršal vrhovima prstiju loptu prosleđuje u korner.

17. minut: Ubačena lopta u kazneni Škota, Perišić na osam metara nadskače dva rivala, spušta loptu glavom za Vlašića, prijem, pa volej i lopta završava u maloj mreži, Hrvatska - Škotska 1:0.

12. minut: Sa leve strane ubacuje Griliš, lopta u petercu preleće Saku, ali je na drugoj stativi dočekao Strleng u glavom poslao u mrežu sa metra, Češka - Engleska 0:1.

10. minut: Če Adams šutira iz daljine, lopta pogađa Vidu i skreće od gola. Sudija to nije video, pa je loptu dao Hrvatima.

6. minut: Ubacuje Mekgin, lopta ide u gol, promašuje je Adams, ali je Livaković oprezan, izbacuje je u korner.

2. minut: Kombinacija igrača gradskih rivala Junajteda i Sterlinga, pas u prostor, Sterling najbrži, ispred njega je bio samo golman Vaclik, usledio je lob sa 14 metara, pogodio je stativu.

Meč Hrvatska - Škotska u Glazgovu sudi arbitar iz Argentine Fernando Rapalini.

1. POLUVREME:

Mogu li Škoti da budu kobni za još jednu selekciju sa Balkana, pokazaće to večeras na svom "Hempden parku" u Glazgovu.

Srbiju su eliminisali u finalu baraža u Beogradu na penale, sada igraju kod kuće protiv Hrvata, druge selekcije sa Mondijala u Rusiji.

Već je poznato 12 učesnika osmine finala, a znaju se i dva para.