GRUJIĆ ZASLUŽAN ZA REMI U MILANU, JOVIĆ DOBIO ŠANSU NA KAŠIČICU! Još jedan kiks roso-nera, Benzema ponovo dokazao da je lider  “kraljevskog kluba”

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Šahtjor rezultatom 2:1 na domaćem terenu u okviru meča grupe B. U isto vreme Milan I Porto su odigrali nerešeno (1:1) u utakmici grupe D.

Na "Đuzepe Meaci". "roso-neri" su ponovo podbacili, moglo je i da bude gore, ali uspeli u drugom poluvremenu da izbore bod.

Porto je poveeo u šestom minutu pogotkom Dijaza, posle sjajne asistencije našeg Marka Grujića.

Reprezentativac Srbije je nakon toga imao dve ozbiljne šanse, ali ipak nije uspeo da ih realizuje.

U drugom poluvremenu Milan je uspeo da "izvuče" bod iz ovog meča.

Ipak, Mbemba je postigao autogol u 61. minutu što je roso-nerima donelo prvi bod u Ligi šampiona.

Milan je u grupi još uvek na poslednjoj poziciji, a ostatak poretka će zavisiti od meča Liverpula i Atletika Madrida.

"Kraljevski klub" je na svom terenu dočekao Šahtjor. Ukrajinci ne pamte po dobrom prošlu utakmicu kada su na domaćem terenu izgubili 5:0.

Real je ponovo sjajno otvorio meč, a već u 13. minutu Karim Benzema je doneo vođstvo svom timu.

Nastavio je posle toga Real da napada, ređala se šansa za šansom, a onda je stigla kazna za promašaje kada je u 39. minutu bio precizan Fernando.

Madriđani su u drugom poluvremenu ponovo preuzeli incijativu što se isplatilo golom Karima Benzeme u 61. minutu.

Naš reprezentativac Luka Jović u igru je ušao u 79. minutu, umesto Karima Benzeme.

U grupi D posle ove utakmice sigurno očekuje zanimljiv rasplet.

Real Madrid-Šahtjor (2:1)

Real Madrid:Kurtiooa, Karvhal, Militao, Alaba, Mendi, Kros, Kazemiro, Modrić,Vaksez,Benzema, Vinsius Džunior

Šahtjor: Trubin, Dodo, Marlon, Matvijenko, Ismaili, Stepanenko, Majkon, Patrik, Mudrik, Tete, Fernando

Milan-Porto (1:1)

Milan:Tatarušanu,Kalabrija, Tomori, Romanjoili, Ernadez, Tonali, Benaser, Salemekers, Dijaz, Leoa, Žiru

Porto:Kosta, Žoa Marijo, Pepe, Mbemba,Zaidu, Otavio, Grujić, Serhio Olivijera, Luiz DIjaz, Evanilson, Itaremi

KRAJ UTAKMICA -  Real Madrid je pobedio Šahtjor rezultatom 2:1, dok su Porto i Milan odigrali nerešeno (1:1).

85. minut - Imao je Real šansu posle kornera koji je izveo Luka Modrić, ipak, bez realizacije

83. minut - Igrač Šahtjora Ismail je imao šansu glavom sa 11. metara, ali nije uspeo da pogodi gol

79. minut - Luka Jović je ušao u igru umesto Karima Benzeme

70. minut - Dodo pravi grešku u napadu Šahtjora

65. minut - Nakon što je postigao autogol, Mbemba tri minuta kasnije je dobio žuti karton

62. minut - Mbemba postiže autogol, izjednačenje u Milanu

61. minut - Benzema pogađa za 2:1

58. minut - Kurtoa je odlično reagovao na šut Tetea

52. minut - Pokušao je da zapreti Rafael Leao, ipak bio je ofsajdu

50. minut - Pokušali Mendi i Vinsijus da naprave akcije, ali izvaredno su reagovali defanzivci ukrajinskog tima

46. minut - Počela su druga poluvremena

Kraj prvih poluvremena

43. minut - Nije uspeo Benzema da savlada protivničku odbranu

39. minut - Fernando pogađa za izjednačenje u Madridu

34. minut - Olivije Žiru je postigao gol za Milan, ipak pogodak je poništen

33. minut - Grujić još jednom zapretio, opet je Tatarušanu bio siguran

27. minut - Neuspešan pokušaj kontre igrača Šahtjora

22. minut - Real je konstantno u ofanziva, sada je pokušao Vaskez

18. minut - Marko Grujić je nadskočio protivničku odbranu, zatim glavom udario loptu, ali Tatarušanu je odbranio

17. minut - Modrić ponovo zapretio, ipak bez uspeha

13.minut - Karim Benzema postiže gol za vođstvo Reala

11. minut - Igrač Šahtjora, Alan Patrik odlučno je uputio šut, ali lopta je pogodila stativu

6. minut - Dijaz postiže gol za Porto, portugalski tim vodi rezultatom 1:0, naš  Marko Grujić je asistent pri golu

2. minut - Modrić je uputio prvi šut ka golu Šahtjora, ali on je blokiran

1. minut - Utakmice su počele