KAKVA LUDNICA! Liverpul izjednačio u petom minutu nadoknade, pa posle penala izbacio Lester!
AP Photo/Jon Super

Nakon 3:3 u regularnom delu, domaći su slavili posle jedanaesteraca (5:4).

Jirgen Klop je na teren poslao gotovo čitavu drugu postavu i to ga je umalo koštalo eliminacije iz takmičenja.

U prvih 11 od standardnih igrača našli su se samo Roberto Firmino i kapiten Džordan Henderson.

Lester je poveo golom Džejmija Vardija u devetom minutu.

Isti igrač je samo četiri minuta kasnije povisio na 2:0, da bi u 19. Liverpul u igru vratio Okslejd-Čemberlen.

Na 3:1 za Lester povisio je Džejms Medison u 33. minutu.

Klop je u nastavku napravio nekoliko izmena, u igru je ušao Diogo Žota, koji je postigao gol u 68. minutu, da bi u petom minutu nadokande Minamino pogodio i sprečio eliminaciju svog tima.

Precizni sa bele tačke za domaće bili su Milner, Firmino, Čemberlejn, Keita i Žota, dok su za Lester pogađali Tilemans, Madison, Olbrajton i Ihenačo.

Junak Liverpula bio je golman Keleher koji je zaustavio udarce Tomasa u četvrtoj i Bertranda u šestoj seriji.

U polufinalu Liga kupa igraju još Arsenal, Totenhem i Čelsi.