KANGA SE VRAĆA U ZVEZDU U Burkini Faso traje slavlje iako su postigli autogol u nadoknadi (VIDEO)

Fudbaleri Burkine Faso plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija.

Posle penala savladali su Gabon rezultatom 8:7.

Posle 90 minuta igre rezultat je bio 1:1.

U produžecima nije bilo pogodaka, pa je pobednik odlučen u penal seriji.

Povela je Burkina Faso u 28. minutu golom Bernara Traorea. Deset minuta ranije Traore nije iskoristio jedanaesterac.

Od 67. minuta Gabon je igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Sidnej Obisa.

U prvom minutu sudijske nadoknade vremena uspeo je autogolom Adama Gire da stigne do izjednačenja i odvede meč u produžetke.

U devetoj penal seriji Lojd Palun je bio neprecizan, što je iskoristio Ismaila Ueadraogo i sigurnom realizacijom odveo Burkinu Faso u četvrtfinale.

Ceo meč za Gabon odigrao je fudbaler Zvezde Gelor Kanga.

Burkina Faso će se u četvrtfinalu sastati sa Tunisom.

Tunis je pobedio Nigeriju 1:0. Strelac pobedonosnog gola za Tunis bio je Jusef Msakni u 47. minutu.

Nigerija je od 64. minuta igrala sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton dobio Aleks Ivobi.