BLEDO IZDANJE Levandovski izvukao Bajern, sjajna partija Volfsburga!

Jedini gol na utakmici postignut je iz jedanaesterca u 82. minutu, a strelac je bio, naravno, Robert Levandovski.

To je bio njegov 32. gol u sezoni. Prethodno je Tangij Nianzu igrao rukom u svom petercu i VAR je pokazao da će to biti najstroža kazna.

Bajern je do tog momenta imao više od igre, stvarao šanse, ali je sve to bilo bledo u odnosu na igre i napade na koje smo navikli od tima Julijana Nagelsmana.

Kao da su igrači mislima bili u revanšu četvrtfinala Lige šampiona sledeće sedmice kada će Bajern juriti zaostatak od 1:0 protiv Viljareala.

Najubedljiviji trijumf upisao je Volfsburg protiv Arminije iz Bilefelda rezultatom 4:0 (2:0).

U prvom poluvremenu je "vukove" pogurao Nmeča sa dva gola u 11. i 38. minutu, a u nastavku su posao završili Arnold i Kruse u 48, odnosno, 53.

Takođe lako je do pobede došla Borusija Menhengladbah i to na gostovanju Grojter Firtu – 2:0 (2:0).

Oba gola postignuta su u prvoj četvrtini susreta, a delo su Markusa Tirama i Alesandrea Plee.

Veliki preokret viđen je u duelu Kelna i Majnca, koji je vodio rezultatom 2:0 golovima Burkarta i Onisiva, a na kraju je izgubio sa 3:2.

"Jarčevima" je volšeban obrt najavio Škiri u 60. minutu, zatim je izjednačio Ljubičić u 78. a u 82 je Kilijan postavio konačan rezultat.