NEZASLUŽENO SMO IZGUBILI Piksi otkrio šta je Srbiji nedostajalo u meču protiv Norveške

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi govorio je nakon poraza naše selekcije od Norveške (0:1) na otvaranju Lige nacija.

Piksi ističe da je zadovoljan viđenim u pojedinim delovima utakmice i da ništa ne zamera igračima.

- Imali smo dva dela utakmice. U prvom smo bili fizički inferiorni u odnosu na njih. Delovali su daleko svežije od nas. A u drugom delu smo bili daleko bolji i zadovoljan sam. Nemam šta igračima da zamerim. Jeste neprijatno kad se izgubi, ali tek je početak. Imali smo dobru dominaciju i stvorili nekoliko dobrih šansi. Puno centaršuteva. Ako gledamo statistiku, videćemo da smo bili daleko bolji protivnik u drugom delu. Šteta što nismo dali gol, negde i nismo baš zaslužili da izgubimo - rekao je Stojković po završetku utakmice.

NAVIJAČI, GDE STE? Mitrović: Kako god da igramo tribine su prazne

U nastavku je Srbija zaigrala sa dva špica ulaskom Luke Jovića, a i ostale izmene selektora bile su ofanzivne.

- Definitivno, išlo se na tu ideju, na promenu u nastavku meča. Da se maksimalno pojača ofanzivni deo tima i izgledalo je to dobro. Imali smo puno proboja po jednoj i drugoj strani. Jedino je falio završni pas, ali u svakom slučaju, vrlo brzo dolazi utakmica sa Slovenijom. Nema kalkulisanja, jednostavno nam je potrebna pobeda i učinićemo sve da dođemo do nje - poručio je Dragan Stojković Piksi.

PORAZ SRBIJE NA STARTU LIGE NACIJA "Orlovi" zaslužili više, Haland odneo bodove za Norvešku (VIDEO)

Srbija već 5. juna u Beogradu igra drugi meč ove grupe Lige nacija protiv Slovenije.