MITROVIĆ TRAGIČAR FULAMA Srbin promašio penal, "pokeri" Sitija i Arsenala (VIDEO)
David Davies/PA via AP

Tragičar Fulama bio je srpski fudbaler Aleksandar Mitrović koji je promašio penal u 80. minutu.

Mitrović je gađao desni ugao golmana "vukova", ali ga je on pročitao i sprečio da postigne treći pogodak u sezoni.

Rezultat je ostao nepromenjen – 0:0.

Podsetimo, Mitrović je u prvoj rundi dao dva gola vicešampionu, Liverpulu (2:2).

Ubedljive pobede ostvarili su Mančester siti i Arsenal.

Siti je na svom terenu deklasirao Bormut sa 4:0, dok je Arsenal bio bolji od Lestera 4:2.

"Građani" su pitanje pobednika rešili u prvih 19 minuta.

Tada su Ilkaj Gundogan, Kevin de Brujne i Fil Foden postigli golove u 19. 31. i 37. minutu za lagodnih 3:0 pred nastavak.

Dali su još jedan u 79. minutu i to tako što je Džeferson Lerma postigao autogol posle centaršuta Žoaa Kansela sa leve strane.

Pobedu Arsenala obeležio je Gabrijel Žezus sa dva gola i jednom asistencijom. Preostala dva gola za "tobdžije" dali su Granit Džaka i Gabrijel Martineli. Lester je do golova došao autogolom Salibe i preko Medisona.

Pobednika nije bilo na mečevima Brajton - Njukasl (0:0) i Sautempton - Lids (2:2).