LUKAKU JOŠ IMA ŠTA DA KAŽE Belgijanac rešio meč i doneo prednost Interu pred revanš, Hrvat spasao Lajpcig i ostavio ga u igri za četvrtfinale

Fudbaleri Lajpciga i Mančester sitija odigrali su bez pobednika (1:1) prvi meč osmine finala Lige šampiona.

Čovek odluke mogao je da bude Rijad Marez koji je u 27. minutu na dodavanje Džeka Griliša doneo prednost šampionu Engleske. Međutim, Nemci su pokazali da se neće tek tako predati. Ređale su se šanse na obe strane, a konačan rezultat postavio je reprezentativac Hrvatske Joško Gvardiol koji je u 70. minutu ostao sam nakon centrušta i glavom pogodio mrežu.

AP Photo/Andreas Gora

Ne može se reći da nije bilo uzbudljivo na "Đuzepe Meaci" i pored toga što je meč Intera i Porta završen sa samo jednim pogotkom (1:0).

Portugalski tim pokazao je mnogo više u Milanu, bio u nekoliko navrata jako blizu pogotka, ali je sjajno branio Onana i čuvao "neroazure. Jednu od boljih prilika imao je naš reprezentativac Marko Grujić, ali je pomenuti čuvar mreže sjajno intervenisao u 37. minutu meča.

AP Photo/Luca Bruno

Kada je delovalo da će se meč završiti bez pobednika, prvo je Srđan Jovanović u 78. minutu isključio Otavija zbog dva žuta kartona, a onda je Romelu Lukaku u 86. iskoristio najbolju priliku na meču. Prvo je pogodio stativu, a onda se ispravio i poslao loptu u mrežu za malih, a velikih 1:0.

Revanš mečevi na programu su 14. marta.

Golove pogledajte u nastavku.

LAJPIG - MANČESTER SITI 1:1 (0:1)

Gvardiol u 70. minutu za Lajpcig - Marez u 27. minutu za Mančester siti

Stadion: Red Bul arena, Sudija: Serdar Gozubujuk

LAJPCIG: Blaviš - Klosterman, Orban, Gvardiol, Halstenberg - Šlager, Lajmer - Soboslaj, Forsberg, Verner - Silva

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Dijas, Akanđi, Ake - Rodri, Gundogan - Marez, Silva, Griliš - Haland

INTER - PORTO 1:0 (0:0)

Lukaku u 86. minutu za Inter

Stadion: Đuzepe Meaca, Sudija: Srđan Jovanović

INTER: Onana - Ačerbi, Škrinijar, Bastoni - Darmijan, Brozović, Barela, Dimarko - Mkhitarijan, Čalhanoglu - Martinez

PORTO: Kosta - Mario, Pepe, Markano, Zaidu - Otavio, Uribe, Grujić, Galeno - Taremi, Pepe

KRAJ!

90. minut - Još dva minuta u Lajpcigu i četiri u Milanu!

86. minut - GOOOL! Lukaku! Inter vodi! Prvo je odlično skočio i glavom pogodio stativu, ali mu se lopta odbila pravo na nogu te mu nije bilo teško da je pošalje u praznu mrežu!

85.minut - Šansa za Barelu koji šutira iz velike udaljenosti, ali lopta ide pored gola.

78. minut - Preoštar start Otavija koji je već imao žuti karton i sudija Jovanović nije imao dilemu. Porto ostaje sa igračem manje.

70. minut - GOOOOL! Joško Gvardiol! Hrvatski reprezentativac donosi izjednačenje Lajpcigu!

57. minut - Nestvarne intervencije Onane! Prvo Pepe dva puta, pa onda i Taremi bili su u sjajnim prilikama, ali je svaki put golman Intera odbranio.

55. minut - Porto je bio u priliki preko Taremija, slabo je šutirao napadač portugalskog tima, a Onana uspeo da interveniše.

53. minut - Velika šansa za Lajpcig, Henriks je probao, a lopta prolazi malo iznad prečke.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Lajpcigu i Milanu!

POLUVREME!

41. minut - Otavio je zbog prigovora dobio žuti karton.

37. minut - Velika prilika za Porto, Marko Grujić je bio u centru pažnje. Dobar udarac Srbina sa nekih 20 metara, ali je uspeo da odbrani Onana.

27. minut - GOOOOL! Vodi Mančester siti! Griliš je uposlio Mareza, a Alžirac donosi prednost Englezima!

19. minut - Preti Inter preko Hakana Čalhanoglua, ali je oprezan Kosta.

14. minut - Evo prve šanse za Mančester siti. Ruben Dijaš je odlično skočio i pokušao, ali brani Blaviš.

21.00 - Utakmice su počele!

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvim mečevima osmine finala Lige šampiona između Lajpciga i Mančester sitija, odnosno Intera i Porta. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Nemačke i Italije.