Viktorija Plzenj

Češki predstavnik Viktorija iz Plzenja igraće treće kolo kvalifikacija za ligu Konferencija pošto su sa 2:1 pobedili predstavnika tzv.Kosovo, Dritu.

Pobedonosni gol postigao je bivši fudbaler Crvene zvezde, Erik Jirka koji je golom u 24. minutu nadoknade odveo češki tim u narednu rundu takmičenja.

Na stadionu ,,Fadilj Vokri'' dva puta je nestajalo struje, pa je utakmica igrana mnogo duže nego što je bilo očekivano.

Nakon 0:0 u prvoj utakmici, Česi su golom Durosinmija došli do prednosti, a rezultat je poravnat u 92. minutu, kada je mrežu zatresao fudbaler Drite, Krasnići.

Isti igrač je dobio drugi žuti karton u 19 minutu nadoknade, a u 24. minutu nadoknade, Erik Jirka je iz penala postavio konačan rezultat.

Podsetimo, slovački fudbaler je dres Crvene zvezde nosio od 2019. do 2021. godine, a zabeležio je šest nastupa.

Išao je na pozajmice u Radnički iz Niša, Gornik i Mirandes, a zatim ga je Real Ovijedo otkupio za pola miliona evra.

Tokom 2022. preselio se u Viktoriju iz Plzenja sa kojom pokušava da se domogne Evrope.