Arsenal - Olimpijakos
EPA Will Oliver

Arsenal, Obamejang, Foto: EPA Will Oliver

Arsenal i Lester su odigrali nerešeno u veoma zanimljivom meču u Lopndonu, dok je u malom gradskom derbiju Čelzi kao gost savladao Kristal Palas.

Tobdžije su povele u 21. minutu golom Pjera- Emerika Obamejanga, kome je to bio 20. pogodak u prvenstvu. U tom trenutku Džejmi Vardi mu je “bežao“ samo jedan gol na listi strelaca, ali je bivši engleski reprezentativac uspeo da u 84. minutu izjednači i ponovo stekne dva gola prednosti na čelu liste strelaca. Pre izjednačujućeg gola gostiju, Arsenal je ostao sa desetoricom. Neoprezni Nketija dobio je direktan crveni karton zbog grubog prekršaja na sredini terena. Sudija Kris Kavano je prvo izvukao žuti, ali posle gledanja snimka odlučio se za crveni karton.

Čelzi je u spektakularnom meču kao gost pobedio Kristal Palas 3:2 i tako praktično obezbedio plasman u Ligu šampiona naredne sezone. Ponovo je blistao Vilijan, dvostruki asistent. Luka Milivojević je igrao za Kristal Palas do 89. minuta, a zaradio je i javnu opomenu.

Votford je posle preokreta pobedio Norič i poslao ga u niži rang. Strljenovi su verovatno osvojili bodove spasa, jer imaju četiri boda više od Aston Vile i Bornmuta, ali i mnogo lakši raspored do kraja šampionata.