Nejmar i Aksel Vitsel
Twitter/printscreen
Nejmar i Aksel Vitsel, Foto: Twitter/printscreen

Brazilca je pažljivo pratio vezni igrač Dortmunda tokom većeg dela meča osmine finala Lige šampiona, a Brazilčeve frustracije su zarasle početkom drugog poluvremena.

Bilo je to u 58. minutu kada je Vitsel pao na zemlju, dok je pokušavao da zaštitii loptu od Nejmara, ali dok je Belgijanac pao na travu, Nejmar se srušio na njega i zatim nastavio udarcem laktom u lice svog protivnika.

Vitsel se bolovao na terenu, dok je Nejmar ustao da izrazi svoju nevinost pre nego što je španski sudija Antonio Migel Mateu Laoz pokazao Brazilcu žuti karton.

Bivši vezista Liverpula i novi igrač Dortmunda Emre Čan došao je pred četvrtog zvaničnika kako bi sugerisao da je Nejmar bacio lakat, ali da su njegovi protesti bili u prednosti dok je Nejmar nastavio.

Na kraju, Borusija je fenomenalnim golom Halanda uspela da dođe do velike pobede 2:1.