Bajer - Borusija - Haverc
(Ina Fassbender Pool Photo via

Bajer - Borusija - Haverc, Foto: (Ina Fassbender Pool Photo via

Fudbaleri Borusije Menhengladbaha i Bajer Leverkuzena odigrali su meč 27. kola Bundeslige, a trijumfovali su gosti zahvaljujući golovima Haverca!

Već u sedmom minutu je postigao gol potencijalno pojačanje Liverpula, a sjajno mu je asistirao Belarbi!

Do kraja poluvremenea nije bilo golova, ali treba istaći da je Embolo izašao iz igre u 12. minutu zbog povrede.

Markus Turam je u sedmom minutu nastavka igre (52. min) doneo izjednačenje posle odlične akcije!

Samo šest minuta je bilo dovoljno Havercu da donese novu prednost gostima, ovog puta sa penala!

Sven Bender je otklonio svaku dilemu u 81. minutu nakon "skraćenog kornera"!

Ovom pobedom Leverkuzen je preuzeo treće mesto od Menhengladbaha i sad ima bod više u odnosu na njih!

Haland i Gereiro

EPA-EFE/MICHAEL SOHN

Haland i Gereiro, Foto: EPA-EFE/MICHAEL SOHN

Borusija je nastavila jurnjavu za Bajernom! Oni su na gostovanju pobedili Volfsburg rezultatom 2:0!

Čekalo se do prvog pogotka na meču sve do 32. minuta, a onda je Rafael Gereira zatresao mrežu domaćina!

Napadali su "Milioneri" sve vreme, ali nisu mogli da stignu do drugog gola na meču.

Ipak, stigao je Dortmund do novog gola u 80. minutu nakon kontre koju je povukao Azar, a Hakim je preciznim udarcem savladao Kasteljasa!

Nekoliko minuta kasnije je Feliks Klaus napravio "glup" faul  i dobio direktni crveni karton, te je pobednik bio rešen!

Borusija se približila Bajernu iz Minhena na svega jedan bod, a aktuelni šampion svoj meč igra danas od 18:30 protiv Ajnhtrahta!

Danas su još igrali i Paderborn - Hofenhajm (1:1) i Frajburg - Verder (0:1)!