Čukarički - Partizan
FK Čukarički
Stefan Šapić

Stefan Šapić, Foto: FK Čukarički

Vojvodina je odigrala bez golova na gostovanju vojvođanskom rivalu Spartaku, a samo bod je osvojio i Čukarički, i to tek golom u finišu meča, na gostovanju Javoru. Niški Radnički je lako savladao Mačvu i tako ostao u trci za četvrto mesto, poslednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Čukarički je bio opasniji u uvodnom delu meča u Ivanjici, ali Tedić nije iskoristio šanse u 4. i 10. minutu. Ivanjičani su u 31. minutu poveli posle brzog kontranapada, sudija Simović je start Kamenovića okarakterisao kao jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Petković – 1:0. Brđani su došli do izjednačenja u finišu prvog poluvremena. Kovač je iznudio prekršaj, Docić je maestralno prebacio odbranu rivala, a Ndiaj je vrhom kopačke sproveo loptu u mrežu – 1:1.

Javor je u vođstvo došao novim golom iz prekida, ovoga puta posle kornera, u 51. minutu najviši u skoku bio je Rogač. Posle nekoliko neiskorišćenih šansi na obe strane, Tedić je u finišu meča postigao gol za konačnih 2:2.

Vojvodina nije uspela da slavi protiv Spartaka u Subotici, a bod je više obradovao domaću ekipu koja je napravila džnovski korak ka plasmanu u plej-of.

Semafor 26. kola Superlige:

Voždovac - Partizan 1:2 (Stojčev 68 - Šćekić 62, Matić 65)

Javor - Čukarički 2:2 (Petković 31. jedanaesterac, Rogač 51 - Ndiaj 44, Tedić 88)

TSC - Radnik 2:1 (Silađi 45, Lukić 82. jedanaesterac - Jović 45+1)

Mladost - Inđija 2:1 (Krajišnik 29, Pavlović 85 - Čermelj 38)

Radnički Niš - Mačva 3:1 (Đorđević 19, Stevanović 51, Čumić 75 - Božić 22)

Spartak - Vojvodina 0:0

18.00: Crvena zvezda - Napredak

18.00: Proleter (NS) - Rad