Juventus
EPA/AlessandroDiMarco
Juventus

Juventus, Foto: EPA/AlessandroDiMarco

Stara dama je u ovaj meč ušla bez Kristijana Ronalda i činilo se da neće imati većih problema da dođu do trijumfa. Domaći tim je poveo već u drugom minutu. Gol je postigao Dejan Kuluševski za prednost od 1:0.

Nastavio je Juve sa napadima i nakon ovog gola. Kuluševski je promašio jedan zicer, ali je u 23. minutu sjajno proigrao Alvara Moratu, koji postiže za 2:0.

Đenova se vratila u 28. minutu. Kibora je smanjio za 2:1, a ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Juventus se u nastavku povukao. Prepustili su loptu Đenovi, koja je sve više pritiskala zadnji red Stare dame, a u 74. minutu su izjednačili. Sjajno je pogodio Melegoni za 2:2.

Nisu Bjankoneri mogli da urade ništa do kraja. Uveo je Pirlo i Ronalda u samom finišu, a meč je otišao u produžetke.

Na kraju je utakmicu rešio debitant. Hamza Rafia je dobio priliku, i u svom prvom meču je postigao pogodak za 3:2 i prolaz Stare dame u četvrtfinale.

Juventus će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča između Sasuola i SPAL-a.