Nikola Milenković
Twitter/ACF Fiorentina

Nikola Milenković, Foto: Twitter/ACF Fiorentina

Fjorentina je deklasirala Bolonju Siniše Mihajlovića, a jedan gol za domaće postigao je Nikola Milenković, dok je u dresu "ljubičastih" u Seriji A konačno debitovao Aleksa Terzić.

Bolonja Siniše Mihajlovića je doživela težak poraz u Firenci (0:4). Junak pobede domaćina bio je Federiko Kijeza, koji je postigao tri gola. Između drugog i trećeg gola Kijeze umešao se Nikola Milenković koji je postigao treći gol za domaće. Od 84. minuta za "ljubičaste" je igrao i Aleksa Terzić koji je tako upisao prve minute u Seriji A u karijeri.

Kaljari je srušio Juventus čiji su igrači očigledno još "mamurni" posle osvajanja Skudeta. Domaćin je do vođstva došao već u osmom minutu kada je strelac bio Galjano. Drugi gol postigao je Đovani Simeone u drugom minutu nadoknade prvog dela, udarcem sa više od 20 metara, a mora se istaći i da golman gostiju Bufon nije reagovao na najbolji mogući način.