Liverpul - Čelsi
AP/Matt Dunham

Liverpul - Čelsi, Foto: AP/Matt Dunham

Prva ozbiljnija prilika desila se u 15. minutu kada je Firmino bio u odličnoj prilici, ali je jedan od igrača Čelsija u poslednji trenutak uspeo da izblokira njegov udarac.

Kasnije, nakon duge lopte Mane je krenuo sam na Kepu, ali ga je Kristijansen sapleo s leđa, pa mu je glavni sudija opravdano pokazao crveni karton i put prema svlačionici.

Plavci su u nastavku meča igrali s igračem manje i to se itekako osetilo. Gosti su u 50. minutu uspeli da povedu sa 1:0. Nakon sjajne akcije i centaršuta Firmina lopta dolazi do Manea koji odlično glavom pogađa mrežu londonskog tima.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 0:2. Neverovatnu grešku napravio je golman Kepa kojem je Mane ukrao loptu i lagano je poslao u gol.