Umar Sadik
Umar Sadik

Umar Sadik, Foto: Foto: Twitter/Partizan

Sfintul - Partizan 0:1

Partizan je kao gost savladao Sfintul posle produžetaka – 0:1, dok u regularnom delu nije bilo golova.

Naredni protivnik Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope je belgijska Šarloa, sa kojom će igrati 24. septembra, ponovo u gostima.

Tok meča:

Produžeci

KRAJ UTAKMICE

120. minut Žuti karton za Matića.

117. minut Pokušaj Istratija, volej koji je sa 20 metara poslao na tribine.

109. minut Suma van terena, ulazi Aleksandar Šćekić.

105. minut Kraj prvog produžetka. Još 15 minuta crno-beli treba da izdrže.

103. minut Srušen je Lutovac, Estonac je pokazao na belu tačku! Siguran je Natho i Partizan vodi!

95. minut Jedan centaršut na startu produžetka, posle samo minut igre, stizao je sa leve strane, Vitas pokušao da ga izbije nogom, ali je promašio loptu, pa je na trenutak bilo opasno.

90 + 3. minut. Posle 90 minuta, bez golova, igraće se produžeci.

90. minut Igraće se još 3 minuta.

Igrači Partizana

twitter/fkpartizan

Igrači Partizana, Foto: twitter/fkpartizan

87. minut Suma je ušao u kazneni, prevario Sanju, ubacio na peterac Asanu koji gađa preko gola.

79. minut Tek što je ušao u igru, Matić je imao priliku ali se propisno obrukao.

76. minut Iz igre izlazi Sadik, ulazi Bojan Matić.

73. minut Sadik prodire po levoj strani, i ponovo se spetljao. Ipak iznudio je korner i to je prvi za ekipu Partizana na ovoj utakmici.

71. minut Lazar Marković se našao u idealnoj situaciji, kao i Sadik, šutirao je pravo u golmana domaćih.

66. minut Lepo su kombinovali na levoj strani Sadik, Marković i Urošević, lopta potom stiže na ivicu šesnaesterca odakle šutira Natho, ali nije to bio baš najspretniji udarac Izraelca. Lopta odlazi pored gola.

63. minut Lazar Marković ulazi u igru umesto Filipa Stevanovića.

57. minut Prva izmena kod domaćih, izlazi Volkov, ulazi Istrati.

52. minut Ponovo Suma. Udarac slabijom levom nogom je probao sa oko 24-25 metara, ali lopta ide pravo u golmana Sfintula.

48. minut Sadik je asistirao Sumi, koji je ponovo bio neprecizan.

Počelo je drugo poluvreme.

45. minut + 3 Kraj prvog poluvremena

40. minut Ponovo Sadik, ali preko gola. Njegov udarac iskosa sa oko 18 metara jeste bio snažan, ali ne i dovoljno precizan.

35. minut Najbolja prilika za Partizan, Sadik se našao u odličnoj prilici, mogao je da bira gde će da plasira loptu ali se neshvatljivo odlučio da gađa golmana Kalansea.

34. minut Umalo autogol Zdjelara! Hteo je da izbije loptu, ali ju je vrlo traljavo zahvatio da je ona išla pravo u gol Stojkovića, međutim kapiten crno-beli uspeva da odbrani "udarac" svog igrača! Sfintul umalo da povede ni kriv ni dužan!

33. minut Žuti karton za Sadika. Išao je prvi po loptu ali je nehotice udario golmana domaćih.

29. minut Stalno je Partizan u i oko šesnaesterca Sfintula, domaći igraju "bunker", ali nikako da se stvori neka bolja prilika.

23. minut Prva odbrana Stojkovića

21. minut "Moramo da šutiramo ako hoćemo gol" - reakcija je Aleksandra Stanojevića.

19. minut Sadik je bio u polu-prilici ali se ponovo spetljao.

16. minut Atraktivan pokušaj Miljkovića posle kornera koji je izveo Natho, ali je lopta otišla preko gola domaćina.

8. minut Crno-beli imaju veliki posed lopte, kontrolišu dešavanja, a par puta su već uspeli i da stignu u kazneni prostor Sfintula.

3. minut Sadik je primio loptu u šesnaestercu, želeo da šutira, na kraju je pao ali sudija je samo odmahnuo rukom, iako su mnogi pomislili da će biti penal za crno-bele.

2. minut Prvi ozbiljan pokušaj. Posle centaršuta Natha, Ostojić je pokušao sa penala glavom, ali je lako to uhvatio golman domaće ekipe.

Utakmica je počela!

Pred meč sa Moldavcima oglasio se i stari/novi trener Partizana Aleksandar Stanojević.

Sfintul: Kalansea, Ojog, Novicov, Smirnov, Svinarenko, Sanja, Plamadela, Slivca, Močulijak, Mandrisenko, Volkov

Partizan: Stojković, Urošević, Vitas, Ostojić, Miljković, Natho, Zdjelar, Stevanović, Asano, Sadik, Suma

Na gol Partizana vraća se Vladimir Stojković, dok u timu neće biti povređenih Rajka Brežančića i Makija Banjaka.