FK Partizan, FK Vojvodina
FK Partizan

FK Partizan

FK Partizan, FK Vojvodina, Foto: FK Partizan

Partizan je u finalu Kupa Srbije, za pehar će se boriti protiv Crvene zvezde! Crno-beli su minimalno, golom Svetozara Markovića pobedili Vojvodinu u Novom Sadu i tako se "lalama" osvetili za poraz u prošlogodišnjem finalu. Utakmica u Novom Sadu je bila očekivano tvrda i napeta, sa mnogo prekida i pritisaka na sudije, ali je na kraju utisak da je Partizan zasluženo stigao do finala i šanse da spasi sezonu.

Partizan se plasirao u sedmo uzastopno finale Kupa i 25. maja će pokušati da slavi, a žrebom će biti odlučeno ko će biti domaćin meča za pehar.

Tok utakmice pratite uživo na portalu alo.rs

KRAJ UTAKMICE

90. minut - četiri minuta nadoknade

85. minut - Štulić menja Holendera

82. minut - velika šansa za Jovića, ali je njegov udarac sa samo sedam metara u poslednji čas izblokiran

78. minut - Jojić iz slobodnog udarca sa oko 25 metara prebacuje gol

73. minut - Jović menja Natha

71. minut - Bralić takođe dobija javnu opomenu

70. minut - Veljko Simić je zamenio Bojića

69. minut - Jojić iskosa sa više o 25 metara šutira iz slobodnog udarca, brani Vukliš

64. minut - dvostruka izmena u Partizana, umesto Lazara Markovića u igri je Zdjelar, a umesto Uroševića Obradović

61. minut - velika šansa za Vojvodinu, brani Stojković

56. minut - posle kontranapada Partizana, Lazar Marković iskosa sa 10 metara šutira pored gola

51. minut - velika šansa za Vojvodinu, udarac Vukadinovića brani Stojković

50. minut - Miljković dobija javnu opomenu zbog protesta

48. minut - dva udarca Partizana u jednom napadu, prvo Holendera, koji je izblokiran, zatim se lopta odbila do Jojića koji je tukao preko gola

46. minut - prva izmena na utakmici, Vukadinović je zamenio Gemovića

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minut - Šćekić je prvi igrač Partizana koji dobija javnu opomenu, već četiri javne opomene je podelio Srđan Jovanović

37. minut - Andrić dobija javnu opomenu zbog prigovora

32. minut - novi žuti karto, za Mrkaića

26. minut - razgovor Lalatovića i sudije Jovanovića, ali bez javne opomene za trenera "lala"

25. minut - prilika za Partizan, korner je izveo Jojić, Vujačić je tukao glavom, a lopta je na putu ka mreži udarila u leđa Andrića i završila u korneru

20. minut - ponovo preti Partizan. Po desnoj strani su kombinovali Asano i Miljković, bek crno-belih je ubacio na peterac, gde je za malo zakasnio Holender

17. minut - Veoma oštar start Đorđevića nad Asanom, ali sudija Jovanović smatra da to nije bilo za žuti karton za defanzivca Vojvodine

14. minut - prva pretnja za gol Partizana, ali Saničanin posle kornera Drinčića nije šutirao onako kako je želeo

11. minut - GOOOOOOL! Svetozar Marković, postiže gol glavom sa desetak metara, posle centrašuta Miloša Jojića iz slobodnog udarca, iskosa sa 25 metara

9. minut - prvi žuti karton na utakmici, Čoviću, zbog prekršaja nad Miljkovićem

6. minut - Natho sa više od 25 metara šutira po zemlji, golmanu Vuklišu je lopta prošla kroz ruke i noge, ali je završila u korneru

5. minut - prvi korner za Partizan

VOJVODINA - PARTIZAN 0:1

STRELAC: Svetozar Marković u 11. minutu.

VOJVODINA: Vukliš, Andrić, Bralić, Saničanin (od 86. Maksimović), Đorđević, Stojković (od 86. Topić), Drinčić, Bojić (od 70. Simić), Gemović (od 46. Vukadinović), Čović, Mrkaić.

PARTIZAN: Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević (od 64. Obradović), Šćekić, Jojić, Asano, Natho (od 73. Jović), L. Marković (od 64. Zdjelar), Holender.

Sudija: Srđan Jovanović.