FK Partizan
Radnički Niš - Partizan, Superliga

FK Partizan

Radnički Niš - Partizan, Superliga, Foto: FK Partizan

U utakmici bez pregršta lepih fudbalskih poteza, blago rečeno, presudio je detalj iz 85. minuta. Igrač gostiju Todorovski je nagazio Uroševića u svom kaznenom prostoru, na šta je arbitar striktno reagovao pokazivanjem na belu tačku.

Egzekutor najstrože kazne bio je Đorđe Ivanović, zamena povređenog Bibarsa Natha, koji je napustio teren u 15. minutu.

Crno-belima sledi duel u Kupu Srbije protiv Spartaka iz Subotice, pa prvenstveno gostovanje Voždovcu.

KRAJ UTAKMICE.

90+2 Poslednja intervencija Bataka - ubacuje Melega umesto povređenog Čumića.

90+1' Preti Asano posle kornera, lopta u ruke golmanu Ristiću.

85' GOOOOOOOL! ĐORĐE IVANOVIĆ! Siguran penal i vođstvo za domaće.

84' Todorovski gazi Uroševića! Penal za Partizan!

82' Prva izmena Bataka - Bjeličić umesto Subotića.

74' Marković loše izvodi slobodnjak, daleko preko gola.

70' Poslednja izmena u Partizanu - Marković umesto Stevanovića.

60' Kontranapad Radničkog, ali Ostojić hirurški interveniše u kaznenom prosotru.

52' MIlošević menja isturenog napadača, bledi Sadik izlazi, ulazi Matić.

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43' Asano pokušava iz velike daljine, lopta se od grudi defanzivca Radničkog odbija i ide u gol-aut.

37' Strahinja Pavlović je loše doskočio i osetio bol. Morao je nakratno štoper Partizana da izađe da bi se posle kratke intervencije medicinske ekipe vratio na teren.

29' Partizan ima incijativu i kontrolu utakmice, ali ne kreira ozbiljne pretnje.

15' Bibars Natho, graditelj igre domaćih, napušta teren zbog bolova u zadnjoj loži. Ući će Đorđe Ivanović.

14' Šansa Partizana. Miletić je sa leve strane ubacio loptu u šesnaesterac. Urošević se iz drugog plana zaleteo, ali njegov šut pozemlji prolazi pored stative.

POČELA JE UTAKMICA

Prvi test forme crno-belih posle "večitog derbija" odigrava se na Stadionu Partizana.

Crvena zvezda je sigurnom pobedom protiv Mačve 3:0 i dalje na više nego sigurnoj distanci u odnosu na glavnog rivala, a Partizan pokušava svim silama da završnicu prvenstva učini što neizvesnijom.

Radnički dolazi u Humsku posle trijumfa nad Inđijom 2:1, ali Nišlije su daleko od prošlogodišnjeg plasmana. Svakako nisu protivnik za potcenjivanje i domaćin treba da maksimalno shvati protivnika, inače će slediti još jedna kiks.

Poznati su i sastavi s kojima na teren izlaze Savo Milošević i Radoslav Batak.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Asano, Natho, Stevanović - Sadik.

RADNIČKI NIŠ: Ristić - Todorovski, Stevanović, Subotić, Knežević, Đorđević, Pejović, Čumić, Letić, Mihajlović, Pantelić.

Evidentno u napadu domaćih nema povređenog Sejdube Sume, menja ga mladi Filip Stevanović.