Čukarički - Zvezda

Čukarički - Zvezda, Foto: Foto: Instagram.com/FK Crvena zv

Crveno-beli utakmicu su prelomili na startu drugog poluvremena kada su prvo Ivanić u 50, a potom i Kanga u 54. doneli ekipi 3:0.

Do kraja utakmice tri situacije bile su vredne pomena, od koje je jedna, nažalost, loša.

Ta loša je delo Sanoga koji je u 60. minutu neoprezno startovao na Dociću. Fudbaler Čukaričkog nije uspeo da se pridigne posle udarca u koleno i iznet je na nosilima.

Drugi je debi novog napadača Zvezde Dijega Falčinelija, a treći jedini gol Čukaričkog, odnosno postavljenje konačnih 3:1 za crveno-bele. Strelac za ekipu sa Banovog brda bio je Savić.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 1:3

Kraj utakmice

88. minut Šutirao je Spiridonović, lopta je zakačila Ostojića, malo promenila pravac i pogodila stativu.

84. minut Gooooll!!!! Čukarički smanjio vođstvo Zvezde, strelac je Savić.

82. minut Odlična šansa za igrača Čukaričkog Pantića ali visoko pored gola Borjana.

77. Izlazi Ivanić, ulazi Petrović. Takođe izlazi Sanogo, ulazi novo pojačanje Zvezde Dijego Falčineli.

74. minut Zvezda kontroliše igru i ide ka još jednoj pobedi.

63. minut Docića je zamenio Lukić.

60.minut Ozbiljna povreda Docića, trenutno je prekid utakmice. Sanogo je prvo udario loptu, a onda je i kramponima Docića po kolenu. Opasan start, ukazuje se pomoć igraču Čukaričkog. Žuti karton je dobio Sanogo.

52. minut Penal za Zvezdu! Strelac je Gelor Kanga! Ovo je prvi pogodak Kange otkako se vratio u klub iz Ljutice Bogdana.Pre toga Aleksa Vukanović je oboren i arbitar je pokazao na belu tačku.

50. minut Goooool!!!! Mirko Ivanić!!! Ivanić je snažno šutirao, lopta se odbila od Ćirkovića, promenila pravac i prevarila golmana

48. minut Štoper Zvezde reagovao je ispred Ezea. Pantić je potom izveo korner, a Borjan je otklonio opasnost.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut Pokušao je Gajić iz velike daljine

44. minut Pokušao je Savić glavom ali nije to bilo opasno za Borjana

42. minut Prodirao je Vukanović sa leve strane ali niko nije ispratio ovu akciju, nije bilo igrača Zvezde u šesnaestercu Čuke.

38. minut Žuti karton zaradio je i Milan Rodić.

33. minut Prvo je pokušao Vukanović, ali je loše zahvatio loptu. Potom je Gajić centrirao, ali tamo gde je on poslao loptu nije bilo fudbalera Zvezde.

24. minut Gavrić pao u šesnaestercu, a arbitar je prosudio da nije bilo elemenata za kazneni udarac.

19. minut Birmančević je propustio priliku da namesti stopostotnu šansu za saigrače. Potom je usledila kontra Zvezde. Ivanić je dodao loptu do Kange, koji snažno šutirao pored gola.

17 minut Loš pokušaj Gavrića. Krilni napadač uputio je nešto između šuta i centaršuta.

12. minut Uzvraća Čukarički, odličnu priliku su imali domaćini, Borjan je istrčao i ostavio prazan gol ali je lopta otišla pored stative.

10. minut Milan Gajić dobija žuti karton.

8. minut Ivanić šutira sa velike udaljenosti ali neprecizno. Lak plen za golmana domaćih.

4. minut Boaći se definitivno povredio kod akcije u kojoj je dat gol. Menja ga Aleksa Vukanović.

3. minut Da li je ovo povreda Boaćija? Napadač Zvezde je stradao u duelu i mora van igre.

2. minut Goooool! Milunović!! Odlično se snašao Nemanja Milunović u šesnaestercu domaćina i doveo Zvezdu u vođstvo.

1. minut Meč je već krenuo a prva opasna prilika za Brđane, srećom intervenisali su odbrambeni igrači Zvezde. Pantić je izveo korner, lopta je Boaćija nehotice pogodila u ruku ali sudija je ostao nem.

Sudija: Lazar Lukić (Beograd)

ČUKARIČKI: Petrović, Ćirković, Ostojić, Šapić, Tošić, Docić, Kajević, Pantić, Birmančević, Eze, Savić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Sanogo, Ivanić, Kanga, Nikolić, Gavrić, Boaći.

Na ovom meču neće nastupati Aleksandar Katai i Ben, a trener Stanković ih čuva za meč protiv Omonije koji se igra 16. septembra.