Mats Humels (Borusija Dortmund)
EPA/Uwe Kraft

Mats Humels (Borusija Dortmund), Foto: EPA/Uwe Kraft

Stao je Haland stala je i Borusija. Milioneri iz Dortmunda su poraženi kod kuće 1:2 od Kelna, kome je ovo prva pobeda u gostima posle 20 mečeva. Oba gola za goste dao je Tunišanini Škiri, dok je za Milionere pogodio Azar.

Iskoristio je kiks tima iz Dortmunda velikan iz Minhena, Bajern je golovima Komana, Koste i Levandovskog u gostima sa 3:1 pobedio Štutgart i umakao Milionerima.

Sada je prvi pratilac Bavaraca Lajpcig, koji je kod kuće pobedio Arminiju 2:1 uprkos tome što je Serlot u 73. minutu promašio penal.

Prvi gol delo je Anhelina na asistenciju 18-godišnjeg Lazara Samardžića, koji je ovog leta stigao iz Herte.

Mlađani Srbin trenutno igra za mlađe selekcije Nemačke, što ne znači da se jednog dana neće opredeliti za Orlove.

- Zasad ne razmišljamo o dresu Srbije, iako će on imati vremena da odluči za koga će nastupati do seniorskog tima - rekao je nedavno njegov otac Mladen, a direktor reprezentacije Vladimir Matijašević je napomenuo. - Ne odustajemo od namere da zaigra za Orlove.

Drugi gol delo je Nkunkua na dodavanje Olma u 47. minutu. Utešni gol za goste dao je Klos u 75. minutu.

Union je u Berlinu remizirao 3:3 sa Ajntrahtom, drugi gol tim iz Frankfurta dao je Silva na dodavanje Filipa Kostića.