Severna Makedonija Kosovo
EPA/Georgi Licovski

Severna Makedonija Kosovo, Foto: EPA/Georgi Licovski

U finalu D Lige Nacija za plasman na EURO 12. novembra igraće Gruzija i Severna Makedonija. Reprezentacija Severne Makedonije je u polufinalu baraža za plasman na Evropsko prvenstvo pobedila u Skoplju selekciju FS Kosova rezultatom 2:1 i još korak je deli do istorijskog uspeha i debija na velikoj sceni.

Izabranici Igora Angelovskog su poveli uz mnogo sreće već u 16. minutu. Defanzivac lisabonskog Sportinga Stefan Ristovski je šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je zakačila Benjamina Kololija i završila u mreži gostiju. Brzo je usledilo izjednačenje, a golu gostiju prethodila je katastrofalna greška defanzivne linije i golmana Makedonije Stoleta Dimitrievskog. Nesporazum je iskoristio Florent Haderđonaj i u 29. minutu poravnao rezultat.

Makedonija je pre poluvremena postigla odlučujući gol. Enis Bardi je centrirao, a fudbaler Rijeke Darko Velkovski glavom loptu prosledio iza leđa Arijaneta Murića.