Takuma Asano
FK Partizan

FK Partizan

Takuma Asano, Foto: FK Partizan

Partizan je preokretom pobedio Napredak u Kruševcu, ali će se dugo pričati o penalu koji je rešio pitanje pobednika. Danilo Grujić je pokazao na belu tačku u situaciji koju biu mnogo okarakterisali kao bornu za bolju poziciju prilikom izvođenja kornera, koji možete da pogledate niže. Uprkos pobedi, teško izvojevanoj, navijači Partizana imaju mnogo razloga za brigu, jer je ekipa odigrala očajno veći deo meča i sa ovakvim partijama sigurno neće moći da bude ravnopravan takmac Zvezdi u trci za titulu.

Napredak - Partizan 1:3

STRELCI: Kočić u 45+1 za Napredak, a Marković u 47. i Natho u 86. iz penala i Čolić u 90+5. za Partizan.

Napredak: Živković (od 50. Jordanov), Stević, Mršić, Marinković, Leković, Kostić, Milovanović (od 78. Živanović), Spremo, Markoski, Kočić (od 70. Mijić), Oumaru.

Partizan: Popović, Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević, Zdjelar, Natho, Suma (od 89. Šćekić), Stevanović (od 46. Marković, od 55. Čolić), Asano (od 81. Ivanović), Sadik.

Sudija: Danilo Grujić.

Tok meča:

90+5. GOOOOOL! Čolić debitanstkim golom overava pobedu. Natrčao je na odbijenu lopu posle velike šanse Sadika i odbrane golmana Jordanova.

Igraće se pet minuta nadoknade!

90. minut - žuti karton za trenera Napretka Dragana Ivanovića.

86. minut - GOOOOOL! Natho iz penala za potpuni preokret.

PENAL! Danilo Grujić pokazuje na belu tačku posle velike gužve u kaznenom prostoru Napretka. Jedan defanzivac Napretka je sve vreme držao kapitena Partizana Ostojića za dres, a glavni sudija je procenio da je to bilo za najstrožu kaznu jer je lopta išla na glavu baš Ostojiću.

85. minut - Natho pokušava iz slobodnog udarca sa 20 metara, brani Jordanov i skreće loptu u 13. korner za Partizan.

83. minut - zicer za Napredak, Mrkić vara Vitasa, izlazi sam na golmana Popovića, ali šutira visoko iznad gola.

77. minut - Snažan udarac Ostojića sa više od 30 metara, ali Jordanov brani.

70. minut - Mijić menja strelca Kočića.

66. minut - Tražili su sa klupe Partizana penal, ali videlo se da nije bilo igranja rukom.

56. minut - Spremo je dobio žuti karton zbog simuliranja.

Prilikom istrčavanja pre gola Partizana golman Napretka Živković je natrčao na Lazara Marković, a obojica su napustila igru, s tim što deluje da je čuvar mreže domaće ekipe ipak gore prošao i da je teže povređen.

47. minut - GOOOOOOOL! 1:1! Lazar Marković glavom matira Živkovića posle centaršuta Natha.

Po jedna promena na obe strane, Mrkić u igri za Napredak, a Lazar Marković za Partizan.

Drugo poluvreme

Poluvreme

45+1. - GOOOOOOL! Napredak zasluženo vodi - Srđan Kočić matira nemoćnog Popovića.

45. minut - velika šansa za Napredak, ali Ostojić odličnom intervencijom sprečava siguran pogodak.

44. minut - sedmi korner za Partizan, ali ni posle njega gosto nisu zapretili.

31. minut - Filip Stevanović sa oko 30 metara iz slobodnog udarca šutira pravo u golmana Živkovića.

Pauza za rashlađivanje igrača

25. minut - šansa sa Sumu, ali posle dodavanja Sadika Suma prebacuje gol.

19. minut - Stević šutira sa ivice šesnaesterca posle kontre Napretka, ali Popović odlično brani.

16. minut - prvi konkretan pokušaj Partizana, Zdjelar je sa 18 metara šutirao preko gola.

15. minut - preti Napredak posle slobodnog udarca, ali se sve završilo lošim udarcem preko gola.

10. minut - bez šansi, igra se uglavnom na sredini terena.

3. minut - prvi žuti karton na utakmici, za Nikolu Lekovića, člana Napretka, a nekadašnjeg fudbalera Partizana.