El Fardu Ben, Mirko Ivanić
Alo/Marko Metlaš

El Fardu Ben, Mirko Ivanić, Foto: Alo/Marko Metlaš

Tri dana posle poraza od Hofenhajma, a četiri pred meč protiv Libereca na "Marakani", Crvena zvezda je odigrala bez golova protiva Javora u meču 11. kola Superlige Srbije. Crvena zvezda je igrala u kombinovanom sastavu, jer je trener Dejan Stanković odlučio najjače adute odmori pred meč jeseni, i to se pokazalo kao loša odluka. Javor je zaslužio bod na "Marakani", gosti iz Ivanjice su odigrali hrabro i muški i na kraju su se radovali rezultatu.

Zvezda je mogla do pobede, ali Mirko Ivanić nije iskoristio penal koji je dosuđen posle prekršaja nad Kataijem za koji se čini da je bio van šesnaesterca, ali ostavićemo to sudijskim ekspertima da rastumače. Apsolutni junak je golman Javora Lazović koji je osim penala odbranio i nekoliko zicera napadačima Zvezde, pre svih rezervisti Pavkovu. Za utehu navijačima Zvezde je i dalje velika prednost u trci za titulu u odnosu na Vojvodinu (šest bodova) i Partizan, devet bodova viška, ali i meč više, klub iz Humske sutra gostuje u Nišu.

Za crveno-bele nema odmora, već u četvrtak od 18 i 55 dočekuju Liberec u meču u kom moraju da pobede ukoliko žele da ostanu u trci za plasman u nokaut fazu. Tri dana kasnije, Zvezda gostuje Radniku u Surdulici.

Da li će Zvezda pobediti Liberec?

Tok utakmice pratite uživo na našem portalu.

Semafor 12. kola Superlige Srbije:

Nedelja:

Crvena zvezda - Javor 0:0

Bačka – Inđija 1:2

(Zličić 42 – Nešković 33, Obradović 67)

Novi Pazar – Rad 2:1

(Nikčević 28, Sise 43 – Sise 40. autogol)

Zlatibor - Vojvodina 0:2

(Drinčić 58, Andrić 78)

Mačva – Napredak 1:2

(Pejović 58. jedanaesterac - Mijić 12, 30. penal)

Tri minuta nadoknade

85. minut - Pavkov ne koristi zicer

74. minut - zicer za Zvezdu, ali udarac glavom Pavkova čudesno brani Lazović

70. minut - Katai iskosa sa desetak metara, brani Lazović, posle kornera šansa za Erakovića, ali nije uspeo da pogodi gol glavom sa peterca

66. minut - ušao je Pavkov, Zvezda sad igra sa dva klasična špica

62. minut - nova šansa za Zvezdu, Falćineli je ubacio na peterac, ali je Ivanić iz odlične pozicije loše šutirao

59. minut - brani golman Lazović udarac Ivanića sa bele tačke

58. minut - penal za Zvezdu! Fauliran je Katai, ostala je dilema da li u ili van kaznenog prostora

54. minut - Ben sa dvadesetak metara šutira pored gola

51. minut - prvi pokušaj Javora u drugom poluvremenu, Otašević je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola

Očekivano, trener Stanković menja već u poluvremenu, u igri su Katai, Rodić i Falćineli umesto Gavrića, Radulovića, i Spiridonovića

POLUVREME

44. minut - zicer za Javor, ali Zvekanov udarcem glavom sa peterca šalje loptu visoko iznad prečke

39. minut - prva velika šansa za Zvezdu, prvo je Ivanić šutirao glavom iz odlične pozicije, Lazović je uspeo da odbrani, a na loptu je natrčao Gobeljić koji je sa pet metara šutirao pored gola.

28. minut - Spiridonović je sa 16,17 metara, visoko preko gola

19. minut - Gavrić iz slobodnog udarca šutira pravo u golmana Lazovića

17. minut - prva konkretnija akcija Zvezde

7. minut - ponovo preti Javor, Ilić preko gola

4. minut - velika šansa za goste, Jevremović pored gola

CRVENA ZVEZDA - JAVOR 0:0

Sudija: Dragan Čolović.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Eraković, Pankov, Radulović (od 46. Rodić), Petrović, Nikolić, Ivanić (od 66. Pavkov), Spiridonović (od 46. Falćineli), Gavrić (od 46. Katai), Ben (od 73. Vukanović).

JAVOR: Lazović, Jevremović, Jevtić, Piščević, Luković, Maričić, Sćepanović, Pavišić, Otašević, Ilić (od 66. Tanko), Zvekanov.