Alo/Marko Metlaš
Rad - Crvena zvezda

Alo/Vladimir Zogović

Rad - Crvena zvezda, Foto: Alo/Vladimir Zogović

KRAJ MEČA! Crvena zvezda je šampion! Crveno-beli su savladali Rad na gostovanju na Banjici rezultatom 0:5 i sa ova tri boda obezbedili 31. titulu prvaka. Strelci za goste bili su Ivanić, Babić, Degenek i Vukanović u dva navrata, fantastična partija ekipe Dejana Stankovića i prava šampionska igra koja je krasila Zvezdu od početka sezone.

82' GOOOOOL! Peti gol za crveno-bele! Vukanović još jednom pogađa posle velike gužve u šesnaest metara i sada je to već katastrofa fudbalera Rada.

75' Stišale su se strasti, Rad je imao par pokušaja da uradi nešto više, ali stabilno deluje Zvezdina odbrana i čini se da će bez većih problema ekipa sa stadiona "Rajko Mitić" da privede meč kraju.

57' EVO NOVOG GOLA! 0:4 za Zvezdu, strelac je Miloš Degenek. Kasnio je golman Marković nakon kornera, izuzetan skok i udarac glavom u nebranjenu mrežu.

55' Ivanić je imao priliku nakon centaršuta Bena. Nije bila jednostavna situacija, ali je uputio udarac u okvir gola.

Počinje drugi deo meča.

Kraj poluvremena. Crvena zvezda ubedljiva u prvih 45 minuta, gosti vode 0:3 pogocima Ivanića, Babića i Vukanovića.

42' Ogromna šansa za Zvezdu, mogao je Vukanović do drugog gola, ali je sjajno intervenisao golman domaćih u situaciji jedan na jedan.

36' GOOOL! Ben za Vukanovića i sigurna realizacija! Aleksa Vukanović preciznim udarcem donosi treći gol Zvezdi, ekipa Rada je potpuno pogubila konce u ovim trenucima.

30' GOOOL! Školska akcija posle prekida Crvene zvezde, prelepo osmišljeno i izvedeno. Ben, Ivanić, Babić i prednost je udvostručena. Babić je pogodio za 0:2.

24' GOL ZA ZVEZDU! Ivanić je lako sa bele tačke pogodio za vođstvo gostiju i za veliki korak do titule. 0:1!

23' Penal za Zvezdu! Lako su ispali fudbaleri Rada, Vukanović je probio po levoj strani i Perendija ga je skršio.

20' Bilo je par dobrih pokušaja na početku, ali već nekoliko minuta se igra na sredini terena. Zvezda vreba svoju šansu, ali nije ni Rad bezopasan.

13' Solidna akcija Rada, ali je Rodić bio veoma oprezan i reagovao je prilično hladnokrvno.

3' Prva izglednija situacija. Tomane je dobro centrirao, Vukanović probao glavom, ali nije lepo zahvatio loptu.

19:30 Meč je počeo!

19:29 Minut ćutanja u znak poštovanja prema preminulima od koronavirusa.

18:55 Zagrevanje fudbalera.

Stadion: Kralj Petar Prvi (Beograd)

Sudija: Danilo Grujić

Postave:

Rad: Marković – Dobrijević, Perendija, Tanasijević, Milošević, Busnić, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović, Kaluđerović

Trener: Marko Mićović

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Babić, Rodić, Gobeljić – Petrović, Ivanić, Nikolić, Ben – Vukanović, Tomane