Marko Metlaš
Katai, Spiridonović

Crvena zvezda

Katai, Spiridonović, Foto: Crvena zvezda

Kraj meča! Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički rezultatom 3:0 u drugom kolu Superlige. Strelci su bili Nikolić, Spiridonović i Katai, tri jako lepa gola Beograđana i siguran trijumf.

88' Sanogo je bio jedan na jedan sa Ristićem, ali je gađao pravo u golmana Radničkog.

83' Radnički je možda oštećen za jedanaesterac, ali sudija Lazić je ostao nem.

76' GOOOOOOOOOOOL! Apsolutno neverovatna kombinacija fudbalera Crvene zvezde. Ben, Spiridonović, Katai i pogodak! Mirno je Aleksandar Katai rešio situaciju i upisao se u listu strelaca.

73' Odlično se brane Nišlije u ovim trenucima, međutim njima je potreban gol da bi ostali u igri.

65' Šutirao je Petrović nakon kombinacije sa Benom, ali je blokiran njegov udarac sa ivice kaznenog.

Zagrevanje rezervista Zvezde

Alo/Milica Avramović

Zagrevanje rezervista Zvezde, Foto: Alo/Milica Avramović

60' Nešto mirniji period, Zvezda drži prednost i s vremena na vreme opasno napadne, a Radnički sem jedne lepe kontre nije imao ozbiljnijih pokušaja da ugrozi Borjana.

54' Umalo 3:0 za Zvezdu, neverovatnu priliku je propustio Mirko Ivanić. Ben ga je proigrao, jednostavno je fantastičan u ovih deset minuta.

46' Ben je ušao sa klupe i u prvih 30 sekundi ušao u veliku šansu, ali zamalo je bio neprecizan.

Počinje drugo poluvreme!

slavlje klupe Zvezde

slavlje klupe Zvezde, Foto: Alo/Milica Avramović

Prvo poluvreme je završeno. Crvena zvezda vodi 2:0 pogocima Nikolića i Spiridonovića pred sam kraj poluvremena.

45+1' GOOOOOOOL! Spiridonović! Sjajno su on i Ivanić odigrali dupli pas i na kraju lagana egzekucija Srđana Spiridonovića.

44' GOOOOOOOOOOOL! Fantastičan pogodak Veljka Nikolića. Na povratnu loptu Spiridonovića uspeo je da namesti nogu i sa 16 metara pogodi sam ugao gola Radničkog. Predivno.

41' Velika šansa za Zvezdu, Pankov je spustio loptu Degeneku nakon centaršuta Kataija, ali preko gola je otišla ta lopta.

Posveta Zvezdinih navijača Boru Laleviću, estradnom menadžeru

Alo/Vladimir Zogović

Posveta Zvezdinih navijača Boru Laleviću, estradnom menadžeru, Foto: Alo/Vladimir Zogović

34' Očekivala se znatno lepršavija igra Crvene zvezde. Ne uspeva ekipa Dejana Stankovića da stvori pravu šansu u ovim trenucima.

27' Imao je Radnički korner, ali nisu uspeli gosti da nanesu veće nevolje golmanu crveno-belih Milanu Borjanu.

18' Prvi žuti karton na meču, Subotić je zaslužio javnu opomenu zbog starta nad Kataijem.

Navijači Zvezde razvili su transparent: "Svako u amanet nek ostavi svom sinu, srpsku trobojku da zavijori u Kninu."

Transparent

Transparent "Delija" o progonu iz Knina, Foto: Alo/Vladimir Zogović

14' Kao na tacni je Katai poslužio Spiridonovića, ali nije uspeo da pogodi mrežu novajlija Zvezde iz izgledne pozicije. Crveno-beli stežu obruč.

3' Spiridonović je probao iz kaznenog prostora, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Sudija: Lazar Lukić

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić – Petrović, Nikolić, Ivanić, Spiridonović, Katai – Tomane.

RADNIČKI: Ristić – Bjeličić, Stevanović, Šljivić, Ćirković – Subotić, Pejović – Živković, Pantelić, Mitrović – Stojiljković.

Podsetimo, u prvom kolu crveno-beli iz Beograda slavili su sa 3:0 protiv Novog Pazara, dok je Radnički istim rezultatom savladao Metalac.