Marko Nikolić
AP/Alexander Zemlianichenko

Marko Nikolić, Foto: AP/Alexander Zemlianichenko

Kraljevski klub je lakše od očekivanog došao do pobede na Meaci i vratio se u borbu za prvo mesto u grupi, a Interu su sada ostale samo teoretske šanse da se može plasirati u nokaut fazu ovog takmičenja.

Sve nizbrdo za Inter je krenulo u 32. minutu. Vidal je pao u kaznenom prostoru i tražio penal, ali je Tejlor samo odmahnuo rukama. Čileanac je žestoko prigovarao, a engleski sudija mu je u nekoliko sekundi pokazao dva žuta, odnosno crveni karton.

To je dosta olakšalo posao Realu jer se Inter mučio sa igračem manje da ozbiljnije zapreti. Sve je bilo rešeno u 59. minutu kada je Hakimi postigao autogol i tako postavio konačnih 2:0 za goste.

U ovog grupi prvi je Gladbah sa osam bodova, a bod manje sada ima Real Madrid. Treći je Šahtjor sa četiri, a Inter je poslednji dva boda iz četiri utakmice.

Zanimljivo je večeras bilo i u grupi A gde je Bajern na svom terenu pobedio Salcburg sa 3:1 i osigurao mesto u osmini finala. Bajern je poveo u 42. minutu golom Levandovskog, a domaći su udvostručili prednost početkom drugog dela kada je svoju mrežu zatresao Vober.

Na semaforu je 3:0 bilo u 68. minutu, a u listu strelaca upisao se Sane. Konačnih 3:1 postavio je Beriša pet minuta kasnije kada je postigao utešni pogodak za svoj tim.

Iznenađenje u ovoj grupi viđeno je u Madridu gde su igrali Atletiko i Lokomotiva iz Moskve našeg trenera Marka Nikolića, a susret je na kraju završen bez golova.

Bajern je prvi u grupi sa 12 bodova, a drugoplasirani Atletiko ima pet. Lokomotiva je osvojila tri, a poslednji je Salvburg sa jednim bodom.

Tok mečeva:

Bajern je savladao Salcburg a Porto slavio u Marseju.

Završeno i u Amsterdamu, Ajaks je pobedio sa 3:1. Veliki bod Lokomotive našeg Marka Nikolića u Madridu

90 minut Polako se privode kraju utakmice, u Liverpulu je već završeno, Atalanta je pobedila.

81. minut Mitlijand smanjuje u Amsterdamu, sada Ajaks vodi sa 3:1

74. minut Defanzivac domaćih Balerdi je napravio penal i zaradio drugi žuti karton, a Porto je sa bele tačke duplirao prednost protiv Olimpika. Oliveira je postigao veoma važan gol za portugalski tim. Uporedo sa tim, Salcburg je smanjio na 3:1 u Minhenu preko Beriše.

71. minut Drugi žuti za Grujića. Srpski reprezentativac je isključen na meču protiv Olimpika iz Marseja.

69. minut Sane – Bajern vodi 3:0 protiv Salcburga. A u Madridu ekipa Marka Nikolića igra novi dobar meč u Ligi šampiona. Atletiku je poništen gol Kokea zbog ofsajda i to uz pomoć VAR-a.

66. minut Ajaks je povisio na 3:0, strelac je David Neres.

63. minut Ovo je prava Atalanta! Drugi gol u mreži Liverpula!

60. minut Gol Atalante protiv Liverpula, strelac je Iličić. S drruge strane, Real Madrid duplira prednost preko Rodriga, koji se našao sam na drugoj stativi.

52. minut Duplira prednost i Bajern iz Minhena! Koman postiže drugi gol protiv RB Salcburga.

50. minut Četiri minuta nastavka dovoljna za dva gola. Prvo talentovani Gravenbač, a zatim i Mazraui donose timu iz Amsterdama ubedljivu prednost protiv Mitjilanda.

Ajaks

EPA/MauriceVanSteen

Ajaks, Foto: EPA/MauriceVanSteen

Nastavljene su utakmice.

45. minut Kraj prvog dela igre. Do sada je viđeno svega dva pogotka, u mreži Intera i Marseja.

40. minut Porto vodi u Marseju! Sanusi je strelac, a to je rezultat koji timu iz Portugala praktično donosi prolaz u nokaut fazu.

35. minut Nema golova u Madridu. Atletiko mnogo više napada, ali Lokomotiva iz Moskve izdržava sve te pritiske.

33. minut Isključen Vidal zbog prigovora jer mu nije dosuđen penal. I to tako što je dobio dva žuta kartona u rasponu od minut.

Čileanac je pao u kaznenom prostoru Real Madrida, čini se i da ga je zakačio Rafael Varan, ali sudija Entoni Tejlor nije video penal. Vidal je toliko pobesneo da je čak odgurnuo grudima Engleza i uneo mu se u facu, posle čega je završio prerano utakmicu.

26. minut Promašaj Lukakua. Imao je dobru priliku iz slobodnjaka sa oko 20 metara, još za levonogog igrača. Lopta je otišla daleko iznad gola.

20. minut Loš početak Intera, ali sada pokušava da prebaci težište pred gol rivala.

17. minut Mogao je Real da udvostuči prednost. Mendi je izašao pred gol Intera i umesto da šutira, odlučio se za asistenciju. Prejako je to učinio i upropastio već viđen gol.

5. minut Penal za Real Madrid. Barela je srušio Naća. Siguran sa bele tačke bio je Eden Azar.

Real -  Inter

AP/Luca Bruno

Real - Inter, Foto: AP/Luca Bruno

Utakmice su počele.

Na ovoj utakmici Inter će igrati bez Padelija i Vesina, kao i Kolarova i Brozovića. Real će biti bez Ramosa, Valverdea, Odriozole, Benzeme, Militaa i Jovića.

sastavi

Sofascore/printscreen

sastavi, Foto: Sofascore/printscreen

U isto vreme igraju se i mečevi grupe A.

Sastaju se Atletiko Madrid i Lokomotiva Moskva, kao i Bajern Minhen i Salcburg.

U grupi C Olimpik dočekuje Porto a u grupi D Atalanta gostuje Liverpulu, a Ajaks dočekuje Mitjiland.

Na klupi za rezerve su Ivan Šaponjić i Slobodan Rajković, a Atletiko i Lokomotiva igraju u Madridu.