FK Crvena zvezda

FK Crvena zvezda, Foto: FK Crvena zvezda

Osetio se umor nakon meča u Belgiji protiv Genta, ali Zvezda je došla do još jedne ubedljive i zaslužene pobede u Superligi Srbije. Ovoga puta Rad je bio taj koji je morao da čestita crveno-belima na Marakani, u 16. kolu domaćeg šampionata.

Domaći su do prednosti došli preko Milana Pavkova koji je pogodio u 17. minutu i nastavio da koristi svaku šansu koja mu se ukaže. Nizali su se napadi crveno-belih, uglavnom je Željko Gavrić bio taj koji je pretio, a u 42. minutu Ričmond Boaći je postigao je gol posle više od godinu dana. Poslednji put u listu strelaca se upisao 20. novembra 2019. protiv Mačve u Kupu Srbije.

Do kraja meča je post prekinuo i Srđan Spiridonović koji je 59. minutu matirao nekadašnjeg golmana Zvezde Damira Kahrimana za konačan rezultat. Gosti su najbolju priliku propustili na startu drugog dela igre kada je Veljko Trifunović pogodio prečku.

Podatak koji treba da hrabri sve zvezdaše jeste taj da je Zvezda utakmicu protiv Rada završili sa čak sedam fudbalera mlađih od 21 godine, a šansu da debituje dobio je i 16-godišnji Marko Lazetić koji je u 89. minutu mogao da upiše i prvenac u seniorskoj konkurenciji, međutim, stativa mu je stala na put.

Naredni meč Zvezda igra u četvrtak protiv Hofenhajma u 5. kolu Lige Evrope od 18.55.

Golove možete pogledati u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - RAD 3:0 (2:0)

Pavkov u 17. minutu, Boaći u 42. minutu, Spiridonović u 59. minutu za Zvezdu

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Andrija Stojanović

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić (od 60. Milunović), Pankov (od 60. Petrović), Degenek, Eraković – Gavrić, Nikolić, Sanogo (od 60. Radulović), Spiridonović – Boaći (od 77. Lazetić), Pavkov (od 77. Krstović).

RAD: Kahriman – Stojanović (od 46. Lazarević), Đorić, Stojisavljević, Ciger (od 65. Ilić) – Busnić, Trninić – Živković, Riznić (od 46. Trifunović), Damjanović (od 65. Blažić) – Jovanović.

KRAJ!

90. minut - Još minut nadoknade na Marakani.

89. minut - Mogao je sada Lazetić da postigne gol na debiju, ali je pogodio stativu!

84. minut - Nikolić je zapretio, ali od svega samo korner.

77. minut - Još dve promene u redovima Zvezde. Krstović menja Pavkova, dok debi u seniorskoj konkureciji upisuje Lazetić koji je zamenio Boaćija.

73. minut - Sada je "požuteo" i Boaći nakon oštrog starta.

70. minut - Prvi žuti karton na meču, a dobija ga Trninić.

65. minut - Još dve promene kod gostiju. Ilić menja Cigera, dok je Blažić preuzeo mesto Damnjanovića.

60. minut - Tri promena u redovima Zvezde. Milunović menja Gajića, Petrović u igri umesto Pankova, dok je Radulović na terenu zamenio Sanoga.

59. minut - GOOOOOOL! Spiridonović! Prekida i ofanzivni vezista Zvezde golgeterski post!

52. minut - Prečka! Trifunović je tukao, ali je okvir gola stao na put pogotku!

48. minut - Odličan pokušaj Boaćija, ali lopta prolazi tik pored desne stative.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Dve promene kod gostiju. Trifunović menja Riznića dok je Lazarević u igri umesto Stojanovića.

POLUVREME!

42. minut - GOOOOOL! BOAĆI! Prekida post napadač Zvezde i duplira prednost crveno-belih!

36. minut - Sada je i Gavrić probao, ali opet lopta ide pored gola. Bilo je blizu.

35. minut - Gajić je probao iz velike udaljenosti, ali lopta ide pored gola.

17. minut - GOOOOOL! Pavkov! Nakon velike greške odbrane gostiju napadač Zvezde pogađa za vođstvo!

10. minut - Zvezda konkretnija na početku meča, ali za sada bez pravih prilika.

19.00 - Utakmica je počela minutom ćutanja u čast Dijega Maradone.

18.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 16. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Rada. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa Marakane.