Šumadijski ljubitelji košarke uživali u duelu Radničkog i Partizana u Kragujevcu (FOTO GALERIJA)
Aleksandar Đorđević

Iako Partizan nije igrao u najboljem sastavu na gostovanju u Kragujevcu, neočekivano se, naročito u prve dve četvrtine, pa i do pred kraj treće, mučio sa motivisanim igraćima Radničkog, koje je predvodio omaleni plejmejker Filip Dumić, koristći svaku priliku da kada ga crno-beli ostave samog, ubode trojku. Na veliki odmor Kragujevčani su otišli sa velikih 13 poena viška (33:20), ali je, očigledno posle ribanja u svlačionici besnog Željka Obradovića, Partizan korak po korak preokretao rezultat.

Početak meča bio je neuobičajeno za utakmice ovog nivoa neefikasan. Posle četiri minuta igre, prva dva poena postigao je kragujevački veteran Raško Katić.Radnički je u prve dve četvrtine, uglavnom bio u vođstvu. Partizan je prvi put izjednačio u 13. minutu (13:13), A minut kasnije prvi put poveo (13:15). U 23. minutu na semaforu je bilo rekordnih 15 poena viška za Krgujevčane (37.22).

Aplauze pokupili Željko i Dragan

Salvu aplauza doživeo je najtrofejniji evropski trener Željko Avramović, a za njim nije zaostajao ni paraolimpijac Dragan Ristić, osvajač dve zlatne medalje u Tokiju, koji je prisustvovao ovoj utakmici.

Ali, potom je do izražaja došao suvi kvalitet gostujućeg tima, uz već pomenuto ribanje, pa su crno-beli, u čijim su redovima prednjačili Izraelac Jam Madar, Aleksa Avramović, na koga je Obradović, ipak, bio najviše ljut, i Nemanja Dangubiž. Takođe, prijatno je iznendio mladi Slovenac Gregor Glas. Posebno je podbacio Alen Smailagić, koji je, očigledno, nonšalantno ušao u ovu utakmicu.

U 28. minutu Beograđani su izjednačili (48:48) itada, uz izrazita agresivnu odbranu i maksimalno korišćenjemanjeg iskustva domaćih, počinje njihova dominacija. U 34. minutu Partizan je imao velikih 20 poena prednosti (48:68), ali je onda usledilo i razumljivo malo popuštanje.I pored poraza od 14 poena razlike, Radnički je pokazao, čini se, da neće igrati sporednu ulogu u Košarkaškoj ligi Srbije.

RADNIČKI – PARTIZAN 66.79 (10:9, 23:11,15.34, 17.25)

KRAGUJEVAC - SBB hala „Jezero“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Stefanović (Kraljevo), Milojević (Kruševac) i Matić (Kragujevac).

RADNIČKI: Dumić 16, Dautović, Veljović, Đerasimović 2, Nedeljković 3, Mitrović 3, Ilić 8,N. Stanković 4, Raičević, Sretenović, Katić 12, L. Stanković 6, Tomašević 6, Glišovič 5.

PARTIZAN: Zagorac 7, Avramović 16, Koprivica, Dangubić 15, Stepanović 4, Smailagić 2, Miletić 2, Mur 8, Glas 11, Trifunović 3, Madar 11 (11 skokova i 7 asistencija.