Kori Volden
Twitter/Eurocup
Kori Volden

Kori Volden, Foto: Twitter/Eurocup

Košarkaši Partizana nastavljaju trijumfalnu seriju, Trento je osma ekipa protiv koje su crno-beli slavili u nizu u svim takmičenjima.

Posle deklasiranja Virtusa, mislilo se da će biti na redu teža utakmica, ali ekipa Andree Trinkijerija igra kao sat. Od samog starta su nametnuli svoj ritam, igrali energično u odbrani i ostavili Trento bez šanse. Domaćini su šutirali poražavajućih 5/28 za tri, dok su crno-beli na 10/21 sa ditance.

U dobro raspoređenoj listi strelaca su prvi među jednakima bili Rade Zagorac i Markus Pejdž sa 11 poena, četverac Jaramaz-Janković-Tomas-Trifunović je brojao do devet, Stefan Birčević je dao osam poena.

Debitovao je Džejms Majkl Mekadu i odmah pokazao energiju sjajnom blokadom, izvlačenjem faula u napadu, dok je u ofanzivi doprineo sa četiri poena.

Džejms Blekmon je za trento ubacio 12 peona.

Partizan ima dve pobede u dva duela, a večeras se igra i drugi meč njihove grupe Virtus-Darušafaka.

KRAJ UTAKMICE! 83:58!

9' Četvrti poen Mekadua, polovičan sa linije penala. 56:79

8' BLOKADA MEKADUA! ODMAH POKAZUJE ENERGIJU U ODBRANI! Pre toga izvukao faul u napadu. 52:78

5' Vreme radi za crno-bele. Džejms Mekadu je upisao prve poene u novom klubu! 51:73

2' Peti poen Uroša Trifunovića, smotano ali smelo je krenuo u prodor, ispala mu je lopta, pokupio je i iz okreta pogodio. 41:65

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Veličković promašuje trojku u poslednjem napadu u trećoj deonici.

8' Stoji i dalje visoka prednost, Dva poena upisao Jaramaz, trojke dali Gordić i Veličković. 40:60

3' Rašon Tomas i Nikola Janković postižu poene za Partizan. 31:52

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

10' U poslednjoj sekundi Eron Kraft iznuđuje faul na šutu za dva poena. Zagorac u doskoku pravi kontakt i dobija rame u stomak. 28:47

9' Crno-beli melju! Teče igra bez problema, protivnik ne zna kako da ih zaustavi. Zagorac i Pejdć su dvocifreni sa po 11 poena. 26:47

6' Partizan kontroliše ritam utakmice, stekavši sigurno vođstvo. Trentno se gubi u napadu, a u odbrani prima lake poene. 23:34

3' Ubacuje trojku maldi Uroš Trifunović, koristi svaki minut u prvom timu. 15:29

1' Toto Foraj otvara trojkom za Trento, Tomas kompletira zicer na drugoj strani. 15:26

DRUGA ČETVRTINA

10' Druga trojka Pejdža! U poslednjem napadu gostiju u četvrtini! 12:24

9' Pejdž nastavlja sa sjajnom šuterskom formom, Trento ne može da se pohvata u napadu. 12:21

6' Zagorac upisuje sedmi poen, Partizan na +10 - 8:18; Crno-beli na 8/10 iz igre.

5' Igra se brzo, Partizan uspeva da se prilagodi. Aleksandro Đentile rano ulazi u poenterski ritam, dok gosti igraju raznovrsnije. Poene su dali Zagorac, Janković i Jaramaz. 8:16

3' Prvi poeni za Trento i Partizan dolaze iz kontranapada. Zagorac se upisuje, Tomas vezuje pet poena. 2:7

UTAKMICA JE POČELA!

Prva petorka Partizana:

Volden-Jaramaz-Tomas-Zagorac-Janković

Crno-beli su u Beogradu protiv Virtusa imali su gotovo savršeno izdanje, verovatno najbolje u dosadašnjem toku sezone.

Gosti iz Bolonje su neočekivano ubedljivo savladani 99:81 u Areni, čime je sastav Andree Trinkijerija pokazao koliko može kada se poklope kockice.

U međuvremenu između dva susreta sa Italijanima došao je centar Džejms Majkl Mekadu, posle neuspelog pokušaja da se vrati Žofri Lovernj.

Trento je u prvom kolu poražen tesno na gostovanju Darušafaki, pokazali su zube, koji su oštriji na domaćem parketu. Beogradski klub je imao dovoljno vremena da se navikne na grad, doputovali su dovoljno rano da odrade trening u hali i obiđu grad.