Jokić i Gober
(Kevin C. Cox/Pool Photo via AP)

Jokić i Gober, Foto: (Kevin C. Cox/Pool Photo via AP)

Košarkaši Denvera pobedili su Jutu rezultatom 134-132 u jednoj veoma neizvesnoj utakmici!

Srpski košarkaš, Nikola Jokić je slabije počeo utakmicu, a zasluge za to ima Rudi Gober koji ga je odlično zaustavio.

"Džezeri" su mnogo bolje počeli meč, Denver je poveo sa 2:0 i to im je bila jedina prednost do samog kraja utakmice!

Prva četvrtina je u potpunosti bila u znaku Jute, slavili su sa 15-29! Održavali su prednost u drugoj i trećoj četvrtini, tek u drugom poluvremenu je Jokić dodao gas.

Vezao je osam poena, dve trojke, i smanjio je prednost Jute na 7 poena. Usledio je odgovor "Džezera" te su pred poslednju deonicu imali +9!

Druga petorka "Nagetsa" je odlično počela poslednju četvrtinu, Plamli je izjednačio rezultat na 88-88!

Stekla je Juta prednost od 4 poena na 2 minuta do kraja, ali je dobra odbrana i raspoloženi Marej, koji se konačno vratio na teren, doneo prednost od 102-98.

20 sekundi do kraja morali su "Džezeri" da prave faul, Grant je bio siguran sa bacanja za seriju 10-0!

Usledila je čudna odluka sudija na 10 sekundi do kraja, Mičel je dobio faul, te je smanjio na četiri poena.

Lopta za Jutu Džez posle katastrofalne reakcije Portera, deset sekundi pre kraja! TROJKA MIČELA! Odmah su napravili faul na Grentu koji je promašio prvo bacanje!

Juta nije imala tajm-aut, pa je brzo izvela loptu, iskoristili su slabu kretnju odbrane Denvera, odigrali su pik-en-rol na Jokića, te je Mičel lako izjednačio rezultat!

Marej je promašio za pobedu!

Najbolji centar sveta, Nikola Jokić je meč završio sa 16 poena, 9 skokova i 5 asistencija, Majkl Porter junior je bio najefikasniji kod Denvera sa 21 poenom i 8 asistencija, a Marej koji je preuzeo odgovornost je upisao 16 poena i 11 asistencija (6 poena je dao u poslednjem minutu!

Sa druge strane Rudi Gober je zabeležio dabl-dabl sa 22 poena i 10 skokova, dok Džordan Klarkson upisao 19. Donovan Mičel je meč završio sa 20 poena, 6 asistencija i 8 skokova!