Vasa Micić
EPA Sedat Suna
Vasa Micić

Vasa Micić, Foto: EPA Sedat Suna

Košarkaši Anadolu Efesa u gradskom derbiju petog kola Superlige Turske kao gosti pobedili su Bešiktaš rezultatom 81:74. Ekipa Ergina Atamana ima maksimalan učinak, baš kao i Fenerbahče koji je dan ranije bio ubedljiv protiv Petkim Spora (93:70). Bešiktaš, koji ima velikih finansijskih problema, je poslednji bez ijednog trijumfa.

Efes nije blistao, ali je sredinom druge četvrtine obezbedio maksimalnih 14 poena prednosti (35:21) i kapital za nastavak utakmice.

Crno-beli su uspeli da se vrate i na odmor odu sa šest poena minusa (40:34), ali i pored toga što su sve vreme imali 'priključak' nisu uspeli da zaprete mnogo kvalitetnijem rivalu.

Vasilije Micić je predvodio svoj tim sa 18 poena (7/11 za dva, 1/4 za tri, 1/1 slobodna bacanja), 3 skoka i 6 asistencija za 31 minut, isti broj koševa imao je i Adrien Moerman, dok su po 12 dodali Brajant Danston (10 skokova) i Tibor Plajs.

U poraženoj ekipi Erdžan Osmani je upisao 15, Sehmus Hazer 13, Džejms Blekmuin 12, a Alperen Šengun 10 poena.