ABA liga/KK Mornar
Nemanja Gordić (Partizan), Foto: ABA liga/KK Mornar

Partizan je u Baru dva puta imao šut za pobedu, dva puta Kodi Miler-Mekintajer, najbolji pojedinac kod crno-belih, ali nije uspeo!

Parni valjak je na skoru 4-5, teško će do plej-ofa.

45. minut: Vajthed je pogodio jedno bacanje - 75:76, a posle neuspešnog napada Partizana imao je i odličan ulaz - 77:76. Partizan ima 23 sekunde da izbegne poraz. Probao je Gordić za tri i pobedu, nije uspeo. Do kraja 1,6 sekundi, ali lopta za Partizan. Miler-Mekintajer je još jednom probao da donese pobedu - nije uspeo!

44. minut: Ne pogađaju trojku ni Šehović ni Pulen. Miler-Mekintajer donosi prednost crno-belima - 74:76. Vajthed se zavukao pod koš i izgubio loptu, na drugoj strani u kontri četiri na dva Jaramaz pravi faul u napadu, potom i u odbrani nad Vajthedom.

42. minut: Barani opet vode posle četiri poena Vajtheda u nizu - 74:72. Uzvratio je Gordić - 74:74.

1. PRODUŽETAK:

40. minut: Pulen je ubacio bacanja - 70:70. Tomas je bacio stećak za tri na vrh table. Mozli je izblokirao poslednji napad Barana. Miler-Mekintajer je probao da se baci u stranu i pogodi za tri i pobedu šest sekundi pre kraja, nije uspeo, skoro sa pola terena probao je i Pulen na drugoj strani, ništa - produžetak.

39. minut: Gordić je posle sjajnog ulaza vratio prednost Partizanu - 68:70.

38. minut: Vajthed je bacio stećak i promašio za izjednačenje, trojku nije pogodio ni Gordić. Pulen je posle ulaza smanjio razliku gostiju - 67:68.

37. minut: Mozli je zakucao jedan "otpadak" - 63:67.

36. minut: Smit je izblokirao Mozlija, a u kontri je zakucao - 63:63. Novi sjajan prodor Miler-Mekintajera - 63:65. Pejdž je napravio faul u napadu, svoj peti, završio je meč.

35 minut: Poeni Tomasa, pa Gordića, a onda šest u nizu Miler-Mekintajera i Partizan je okrenuo - 59:63. Serija 12:1 Beograđana.

31. minut: Posle poena Šehovića i Lukovića bio je Mornar na +7 - 58:51.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Prvi poeni Jaramaza iz igre, uz to je fauliran od strane Lukovića, ali bacanje dodatno pogodio nije - 54:51.

28. minut: Barani prave razliku, crno-beli prave korake, gaze aut linije u napadu. Vajthed sa bacanja - 54:47.

25. minut: Pulen je fauliran u šutu za tri, pogodio je dva bacanja - 45:43. Pulen je dao 11 od 12 poena Barana u trećem kvartalu. Pejdž je uzvratio trojkom - 45:46. Smit je pogodio uz faul - 48:46.

24. minut: Nova trojka Pulena - 43:43. Trener Partizana Filipovski uzeo je minutu odmora.

23. minut: Trojka Pulena - 40:43.

22. minut: Miler-Mekintajer je povećao prednost - 33:41, potom su crno-beli imali i napad za dvocifrenu prednost, ali su potom krenuli da brljaju, da sile u napadu, izgubili su dve lopte, onda je Veliković dobio nesportsku ličnu. Očas posla je Mornar smanjio minus - 37:41. Uz to je Jeremić promašio za tri.

21. minut: Partizan nije iskoristio prvi napad, u kontru je krenuo Pulen, dobio je "bananu" od Miler-Mekintajera.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Pulen he sedam sekundi pre poluvremena prodro kroz sredinu i nabacio loptu na obruč, prošla je - 33:39. Imao je Partizan napad, Miler-Mekintajer je pogodio, ali pošto je isteklo vreme. Crno-beli imaju +6 na pauzi.

17. minut: Partizan je posle tajm auta odgovorio poenima Veličkovića i Dangubića za manje od pola minuta - 29:36.

16. minut: Trojka Gebrijela, domaćin je na samo koš minusa - 29:32.

15. minut: Nidam je spustio razliku na jednocifrene razmere - 24:32. Potom je pogodio dva bacanja - 26:32.

13. minut: Gordić je ostao sam na trojci i pogodio za prvu dvocifrenu razliku Beograđana - 20:30.

12. minut: Mozli je odigrao jedan na jedan i horogom pogodio - 18:24. Potom je trojku ubacio Pejdž - 18:27.

11. minut: Tri bacanja Jeremića - 18:22.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Mozli sa poludistance za +9 - 13:22. Imali su crno-beli i napad za dvocifrenu razliku, ali su izgubili loptu, a u kontri je Šehović zakucao - 15:22.

8. minut: Tomas je promašio prvi put pod košem, ali je uhvatio loptu i ispravio se - 11:18.

7. minut: Gordić povećava razliku - 9:16.

4. minut: Miler-Mekintajer prvo sa bacanja, a onda posle ulaza i rolinga siguran - 9:12.

3. minut: Gebrijelova dalekomtna bombda na drugoj strani - 5:6.

2. minut: Vranješ je položio u kontri - 2:3, uzvratio je Miler-Mekintajer novom trojkom - 2:6.

1. minut: Odlično je počeo Partizan, trojkom Dangubića - 0:3.

1. ČETVRTINA:

Skoro pola meseca je prošlo od poslednjeg Partizanovog meča u ABA ligi, tada su crno-beli kao domaćini poraženi od večitog rivala Crvene zvezde kao domaćini 85:86.

Pre toga su bili nanizali dve pobede i ušli u pobednički ritam. Sada bi da ga vrate.

Parni valjak je četvrti, gostuje trećeplasiranom Mornaru (6-1), ali su ove pozicije relativne, jer je mnogo mečeva koji nisu odigrani zbog pandemije korone, pa je Partizan sa skorom 4-4 ispred Cedevita Olimpije sa 5-1 i Budućnosti sa 5-0.

Očekuje se da posle dugo vremena za crno-bele zaigra oporavljeni Ognjen Jaramaz, koji je protiv FMP-a još u oktobru polomio prst.

Mornar - Partizan 77:76 produžetak (15:22, 18:17, 21:12, 16:19, 7:6)

MORNAR: Pulen 19, Gebrijel 8, Nidam 4, Jeremić 3, Šehović 7, Smit 10, Vajthed 16, Lazić, Vujošević, Vranješ 4, Bjelica, Luković 6.

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 21, Zagorac 2, Pejdž 10, Dangubić 5, Gordić 12, S. Janković, Jaramaz 4, Veličković 3, N. Janković 6, Tomas 7, Trifunović, Mozli 6.