Marko Jagodić Kuridža (Crvena zvezda)
KK Crvena zvezda

Marko Jagodić Kuridža (Crvena zvezda), Foto: KK Crvena zvezda

Crvena zvezda nikada do večeras nije poražena od Valensije u Evroligi, imala je skor 6-0, ali puleni trenera Dejana Radonjića su katastrofalno odigrali odbranu i zasluženo su izgubili od domaće Valensije 91:71.

U Evrokupu skor je i dalje 4-0 za Valensiju.

Kod Zvezde jedini koliko-toliko za prelaznu ocenu Džoni O'Brajant sa 21 poenom, ali i 6 izgubljenih lopti.

40. minut: Nesportski faul Radanova, Puerto siguran sa linije bacanja - 91:71.

39. minut: Puerto pogađa, Valensijaje sve bliže +20 - 89:71.

38. minut: Egzibicija pod košem Zvezde i poeni Tobija - 85:69.

37. minut: Trojka Lazića - 80:69. Ukradena lopta, ali je onda u kontri izgubio O'Brajant, a Sastre je sve kaznio trojkom - 83:69.

36. minut: O'Brajant i samo on, ostali neprimetni - 78:66. Koliko napravi dobrog, toliko i pogreši u napadu, sada je to bio faul u pravljenju bloka.

34. minut: O'Brajant gubi lopte u napadu, ali i pogađa, kao da sam igra - 72:62.

32. minut: Dva puta Sastre, ponovo je Valensija na +15 - 72:57.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Kalinić se prošetao uz liniju pod košem i pogodio na drugi obruč - 68:57.

29. minut: Trojka Koloma - 64:57.

26. minut: Taman je Zvezda prišla posle 2+1 Koloma - 56:51, a onda dva uspešna napada domaćina i trojka van Rosoma za novu dvocifrenu razliku - 61:51.

24. minut: Skoro svaki šut uzima O'Brajant - 53:48.

22. minut: Dva puta O'Brajant pod košem, Zvezda je sve bliže - 51:46.

Bez balkanske trojke Marinković-Dubljević-Prepelič Valensija je bila u plusu na pauzi.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Poenima Koloma sa slobodnih bacanja Zvezda je na pauzu otišla sa "samo" -7 - 49:42.

19. minut: Trojka Lazića - 47:33, pa O'Brajanta - 47:36, Zvezda se bliži jednocifrenom minusu.

17. minut: Labejri je neumoljiv kad dobije loptu pod košem - 46:30. Kalinić je napravio faul u napadu, a u narednom ataku Zvezde je dobio tehničku zbog priče. Kolom je promašio poklon slobodno bacanje. Potom je napravio faul u napadu. Sve gore od goreg.

15. minut: Pomalo čudna kombinacija Radanov-Rit, ali je lopta prošla kroz obruč - 39:26. Labejri siguran pod košem - 44:28. Za manje od 15 minuta crveno-beli su primili 44 poena!

14. minut: Iz greške u grešku, faul nad Hermansonom - 39:24.

12. minut: Trojka san Emeterija - 30:18, pa još jedna 33:20.

11. minut: Faul nad Voldenom u šutu za tri i tri pogođena bacanja - 27:18.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Sekundu pre kraja četvrtine Hol je faulirao Tobija, dva bacanja za +12 - 27:15.

9. minut: O'Brajant je sa šest poena vratio Zvezdi nadu - 23:15.

7. minut: Trojka van Rosoma, poeni Kalinića sa bacanja, pa trojka Sastrea, pa Labejri sa bacanja i na kraju Vilijams pogađa uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje - 21:7.

4. minut: Jagodić-Kuridža je smanjio zakucavanjem - 9:7.

3. minut: Trojka Kalinića, domaćin pravi razliku - 7:2. Uzvratio je istom merom Davidovac - 7:5.

1. ČETVRTINA:

U poslednjih devet utakmica crveno-beli u Evroligi imaju skor 2-7 (obe pobede kod kuće).

Poslednja tri meča na strani, tri poraza (Zenit, Makabi, Barselona).

Slavili su Beograđani poslednji put u Milanu protiv Armanija 87:79 još 18. novembra 2020.

Trebalo je da izabranici trenera Dejana Radonjića gostuju u Madridu u sredu, ali zbog snega avion nije mogao da sleti u špansku prestonicu, pa će sa Kraljevskim klubom igrati u ponedeljak, a večeras će na megdan Valensiji.

U Beogradu su ostali rekovalescenti Marko Simonović, Džordan Lojd, Lendri Nnoko (administrativni problemi) i Boriša Simanić.

U prvoj utakmici crveno-beli su slavili 76:73 uz po 18 poena Lojda i Brajanta.

Tradicija je na Zvezdinoj strani. U Evroligi crveno-beli su ostvarili svih šest pobeda u međusobnim duelima!

Valensija - Crvena zvezda 91:71 (27:15, 22:27, 19:15, 23:14)

VALENSIJA: Pradilja, Puerto 4, Labejri 16, van Rosom 6, Tobi 13, Kalinić 14, Vives 5, San Emeterio 6, Vilijams 12, Hermanson 4, Sastre 11, Ferando.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 21, Hol 2, Volden 3, Uskoković, Davidovac 5, Lazić 6, Rit 2, Radanov 9, Dobrić 6, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić, Kolom 11.