Marko Jagodić-Kuridža (Crvena zvezda)
KK Crvena zvezda

Marko Jagodić-Kuridža (Crvena zvezda), Foto: KK Crvena zvezda

Crvena zvezda u Istanbulu nije izdržala ni celu četvrtinu, već posle nje je bilo +16 za Efes, pa je pobeda domaćina na kraju sa 14 razlike očekivana - 86:72!

Šejn Larkin i Vasilije Micić komandovali su igrom domaćina, uz to su sipali trojke, pa je na poluvremenu bilo +21. Mogli su izabranici trenera Ergina Atamana i ubedljivije da slave, ali su u poslednjoj četvrtini krenuli da otaljavaju posao, pa je Zvezda na kraju došla do "pristojnih" - 14.

Vasilije Micić je za 30 minuta na terenu postigao 13 poena, imao 4 skoka i 3 asistencije. Šejn Larkin je sa 23 poena bio najbolji, a delovao je na terenu kao da ima neki dodatni motiv.

U Zvezdi Davidovac, Dobrić i Rit mogu da dobiju prelaznu ocenu, jedini su bili dvocifreni.

Crvenu zvezdu u Beogradu u petak očekuje naredni evroligaški duel, stiže Asvel.

40. minut: El ej ap za Noka - 84:72. Moerman je lako ubacio kada je ostao sam pod košem - 86:72.

39. minut: Hol je pogodio i smanjio na -14 - 84:70.

38. minut: Posle ukradene lopte kontra Zvezde i zakucavanje Davidovca - 84:66. Odmah je tajm-aut zatražio trener domaćina Ergin Ataman, pošto je njegov tim popustio.

37. minut: Hol je ukrao loptu i položio u kontri - 82:64. Uzvratio je zakucavanjem Danston - 84:64.

35. minut: Efes je malo usporio, ali se i dalje drži na +20 posle bacanja Danstona - 82:62.

32. minut: Larkin siguran pod košem u dva uzastopna napada Efesa - 80:57.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Larkinov el ej ap za zakucavanje Danstona za kraj četvrtine - 75:52.

29. minut: Posle zakucavanja Šanlija - 70:50 dva minuta nije bilo koša na obe strane. Larkin je nastavio seriju trojki - 73:52.

27. minut: Lazić sa sirenom za istek napada ubacuje trojku - 68:50.

25. minut: Nova trojka Buboe - 66:44, Rit na drugoj strani uzvraća istom merom - 66:47.

24. minut: Buboa ubacuje novu trojku - 63:42. Ispod -20 razliku sa sirenom za istek napada spušta Davidovac - 63:44.

23. minut: Polukontra, Šanli je siguran, ponovo je +20 - 60:40.

22. minut: Rit je dodao trojku - 56:40. Uzvratio je brzo Šanli - 58:40.

21. minut: Drugo poluvreme Zvezda je otvorila sa dva promašena šuta za tri, Hol je pogodio tek kad se primakao do linije za bacanja - 56:37.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Vasilije Micić se prošetao pored Koloma - 51:35, potom je Larkin ukrao loptu i pogodio u kontri - 53:35, zatim je sa zvukom za poluvreme pogodio trojku za +21 - 56:35.

18. minut: Dobrić je umesto Lojda izveo bacanja i pogodio - 46:27, potom je trojku ubacio Lazić - 46:30. Potom je posle pogodio i Jagodić-Kuridža - 46:32. Uzvratio je Micić novom trojkom - 49:32, na njgovu je odgovorio Dobrić - 29:35.

17. minut: Lojd je bio u prodoru, pao je, Šanli takođe i to na njegovo koleno. Lojd je, ipak, nekako odšetao do klupe.

16. minut: Na trojku Davidovca - 41:25, istom merom odgovara Micić - 44:25. Potom Larkin krade loptu i pogađa u kontri - 46:25.

15. minut: Šanli pod pretnjom isteka napada pogađa za dva, gazi je liniju za trojku - 37:22.  Volden gubi loptu i pravi namernu ličnu, Larkin siguran sa bacanja - 39:22. Šanli još jednom - 41:22.

13. minut: Budi se Efes, sa dve trojke Larkin vraća razliku - 35:21.

12. minut: Noko je minus sveo na jednocifrene razmere - 29:21.

11. minut: Zvezda je trojkama Hola i Dobrića otvorila drugi kvartal - 29:19.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Bajbal pogađa od tablu posle ulaza i rolinga - 29:13. Domaći tim za deset minuta igre nije napravio faul, a ima +16!

8. minut: Trojka Lojda - 22:11, na nju je trojkom odgovorio Micić - 25:11.

7. minut: Micić probija i pogađa - 22:8.

6. minut: Buboa pogađa trojku - 20:8.

5. minut: Posle duže pauze trojka za Zvezdu, pogodio je Jagodić-Kuridža - 14:6. Uzvratio je trojkom Simon - 17:6.

4. minut: Šanli je pogodio za dvocifrenu razliku - 14:3.

3. minut: Trojka Moermana, pa još jedna Simona - 8:3. Proradila je dalekometna artiljerija domaćina od starta. Šanli, pa Buboa, posle samo tri minuta Efes je na pragu dvocifrenog plusa - 12:3.

2. minut: Uzvratio je Volden trojkom - 2:3.

1. minut: Domaćin je krenuo poenima Simona - 2:0.

1. ČETVRTINA:

Crvena zvezda igra u ubitačnom tempu. Ovo je Beograđanima treći evroligaški okršaj u poslednjih devet dana, a u međuvremenu su igrali i sa Mornarom u Baru u ABA ligi.

Nije lako sve i da se igra u jednom gradu, a ne da se pauza između utakmica provodi na putovanju.

Šanse za plasman među osam najboljih u Evroligi nisu velike, ali je teorija i dalje uz crveno-bele.

Ako odigraju dobro, kao protiv Reala nedavno u Madridu, onda ni osma pobeda ove sezone nije daleko.

Skor ova dva tima u Evroligi je 7-2 u korist ekipe iz Istanbula.

Efes – Crvena zvezda 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20)

EFES: Larkin 23, Buboa 11, Singlton 2, Balbaj 2, Musa, Šanli 12, Moerman 7, Tunčer, Micić 13, Anderson, Danston 6, Simon 10.

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant, Hol 9, Volden 5, Lojd 7, Davidovac 12, Lazić 6, Rit 10, Radanov, Dobrić 12, Jagodić-Kuridža 7, Noko 4, Kolom.