Sašo Filipovski
Twitter/KK Partizan

Sašo Filipovski, Foto: Twitter/KK Partizan

Partizan je počeo sjajno na gostovanje, ali domaća ekipa u dobrom delu prve četvrtine držala je prednost.

Ista situacija se desila i u drugoj četvrtini. Posle napetog početka, Lokomotiva je u jednom momentu imala dvocifrenu prednost.

Ipak, pred sam kraj Partizan je odlično igrom uspeo da smanji na -7.

U trećoj četvrtini crno-beli su ušli u sjajnu seriju, odličnom igrom uspeli su da preuzmu vođstvo, ali to nije dugo trajalo.

Pred sam kraj četvrtine, najviše zahvaljujući Kazinsu, ruska ekipa je došla do prednosti od pet poena s kojom su ušli u poslednju četvrtinu.

U poslednjoj četvrtini, Partizan je šuterskom igrom pokušao da preokrene rezultat, najviše se isticao iskusni Veličković koji ušao u sjajnu seriju.

Ipak, Parizanovi igrači se u Beograd vraćaju sa porazom (74:67)

Kraj utakmice - Lokomitva je pobedila rezultatom 74:67

38. minut - Zagorac precizan za tri poena (72:65)

37. minut - Hervi precizan za dva poena (72:62)

36. minut - Veličković ponovo postiže tri poena (67:59),  a zatim je precizan za tri bio i Jaramaz (67:62).

35. minut - Novica Veličković postiže tri poena (64:56)

34. minut - Jaramaz postiže prve poene za Partizan u poslednju ćetvrtini (60:51), ali odmah posle toga Kaljinov je bio precizan za dva poena (62:51)

33. minut - Novi poeni za Lokomitivu (60:49)

32. minut -  Kamings ponovo postiže poene za Lokomotivu (58:49)

Kraj treće četvrtine - Lokomotiva vodi rezultatom 54:49

30. minut- Perkins precizan uz faul, a zatim precizan i slobodnog bacanja (49:49)

28. minut - Kamings pogađa samo jednom sa slobodnih bacanja (44:44)

27. minut -  Partizan konačno dolazi do prednosti (43:44)

26. minut - Markus Pejdž postiže svoj 12. poen (43:42)

24. minut - Markus Pejdž precizan za tri poena (40:40)

22. minut - Janković precizan za dva poena (37:34)

21. minut -  Mozli postiže prve poene za Partizan u trećoj četvrtini (37:32)

Kraj druge četvrtine- Lokomotiva vodi rezultatom (37:30)

19. minut -  Jaramaz pogađa sa slobodnih bacanja (37:28)

18. minut - Dangubić  pogađa za tri poena, ali ruska ekipa odmah vraća trojku (37:26)

17.  minut - Vil Mozli pravi faul u napadu (34:23)

16. minut - Markus Pejdž precizan za dva poena (31:23)

15. minut -  Mika oba puta precizan sa slobodnih bacanja (27:21)

15. minut - Linč precizan za dva poena (27:19)

14. minut -  Džordan Kroford povećava prednost ruske ekipe (25:19)

12. minut -  Linč precizan za dva poena (23:19)

Kraj prve čevrtine - Lokomitva vodi rezultatom (19:17)

9. minut - Zagorac precizan za tri poena (18:17)

8. minut -  Lokomotiva je  ušla u seriju sedam poena zaredom (18:14)

7. minut -  Linč pogađa uz faul, a zatim je bio precizan i sa slobodnih bacanja (16:14)

6. minut - Mozil ubacuje samo jednom sa slobodnih bacanja (11:14)

5. minut -  Veličković precizan uz faul,  a zatim ubacuje i sa slobodnog bacanja (11:13)

4. minut -  Jaramaz postiže poene za prvo Partizanovo vođstvo (9:10)

3. minut -  Novica Veličković ponovo previzan, ovaj puta sa slobodnih bacanja (9:8)

2. minut - Iskusni Veličković postiže dva poena (6:6)

1. minut - Lokomotiv postiže prve poene na utakmici (2:0), ali Jaramaz odmah uzvraća (2:2)

Lokomotiva Kubanj - Partizan (74:67)

Lokomotiv: Kamings(15) , Hervi(2), Motovilov(2), Kalientis(10), Ilintski(3), Kalinov(7), Kuzminskas(12), Linč(9), Dolnin(0), Martiuk(0), Kroford(14),Emčenko (0=

Partizan: Mika(2),Zagorac(8),Pejdž(12),Dangubić(3), Stefanović(0), Jaramaz(11),Veličković(15), Perkins(3), Tomas(8), Trifunović(0), Mozli(5)

Košarkaši Partizana nalaze se u negativnom nizu od dva poraza, tako da bi im trijumf na  gostujućem terenu mnogo značio.

Sa druge strane Lokomotiva je uspeo da zabeleži samo jednu pobedu u poslednjih pet mečeva.

Partizan je trenuntno drugi u grupi, dok je ruska ekipa na poslednjem četvrtom mestu.