Košarkaška reprezentacija Srbije
Twitter.com/KSS

Košarkaška reprezentacija Srbije, Foto: Twitter.com/KSS

Košarkaši Srbije sada imaju 2 pobede i 2 poraza i nalaze se na drugom mestu tabele iza Gruzije, dok su Finci na poslednjem sa skorom 1-3 koliko ima i Švajcarska.

Našim košarkašima ostaju još dva meča u februaru (19- 21.) sa Gruzijom, koja je obezbedila plasman kao domaćin, i Švajcarskom i taj duel je jako bitan da se dobije.

Finsku smo dobili dva puta pa nam je dovoljna još jedna pobeda da bismo obezbedili plasman.

Anđušić je najefikasniji uvečerašnjem meču sa 19 poena, Avramović sa 16 poena.

SRBIJA - FINSKA 75:66

IV ČETVRTINA

Kraj utakmice. Reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Finske.

39. minut Mahuni pravi jeftin faul i Anđušić ide na liniju penala – 67:59. A onda Haf pogađa trojku za 67:62. Anđušić pogađa flouter, pa Mahuni maši trojku, ali nismo obezbedili loptu i lopta je za Fince.

37. minut Nekoliko malih faulova i na šest minuta do kraja i Srbija je iskoristila bonus. Vilson je išao na liniju penala posle faula Pota, pogodio je jedno. Pot je promašio ceo koš posle šuta za tri, pa Altonen maši za dva. Haf je pogodio za tri, pa Apić pogađa za dva.

34. minut Apić je pogodio za dva pa Alanen ide na liniju penala i maši oba. Simonović je izgubio loptu, pa Finci nisu iskoristili kontru iz dva pokušaja, nakon čega Anđušić ide na slobodna bacanja. Valtonen je pogodio za dva, pa Avramović ide na bacanja.

32. minut Simonović dvojkom otvara poslednju četvrtinu, pa na obe strane po dva neiskorišćena napada. Salin je pogodio za tri poena.

Počela je četvrta četvrtina. Napad ima naša reprezentacija.

III ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine. Srbija u poslednjih deset minuta ulazi sa 10 poena prednosti – 55:45.

29. minut Nova trojka Anđušića.

28. minut Pogađaju Apić i Simanić za 43:32, pa Kantonen maši trojku, ali promašuje i Simanić. Alanen izbacuje Simanića i pogađa za 43:34, pa Avramović pogađa za 45:34. Srbija gubi loptu, pa Vilson pogađa u kontri za 45:38.

26. minut Veliki problem za Fince, Haf pravi četvrti faul. Zbrka ispod koša Finske, a na kraju Simanić ubacuje dva poena. Kantonen promašuje za tri, ali mu se Simanić revanšira. Alanen postiže prve poene posle sjajnog prodora i šuta sa poludistance.

24. minut I Anđušić se u drugom poluvremenu upisuje u strelce. Simonović pokušava za tri ali promašuje.

23. minut Sjajno zakucavanje Apića i još bolja rampa, lopta je ponovo za Srbiju.

22. minut Pot daje poene za Srbiju. Faul Pota nad Mahunijem, a on postiže oba bacanja. Dangubić promašuje, a onda i Simonović nije precizan. Faul je načinjen na Dolencu.

Kreće treća četvrtina, Finci imaju prvi napad i postižu četvrtu trojku.

II ČETVRTINA

Kraj druge četvrtine.

19. minut Još jedna trojka i za Fince.

18. minut Posle 4 minuta prvi poeni iz igre za Srbiju.

17. minut Srbija igra fantastičnu odbranu. Faul u odbrani i nova bacanja za Srbiju. Poene za Finsku postiže Vilson, pa Srbija gubi loptu, nakon čega Vilson daje poene sa linije penala. Vilson pravi faul nad Penom i još bacanja, ali maši oba. Kravić je faulirao Madsena i sada bacanja za Finsku. Srbija šutira bacanja 10/18.

15. minut Simonović pogađa uz faul i dodatno bacanje za 28:12.

13. minut Valtonen je uspeo da pogodi iz jako teške pozicije, a onda jedan konfuzan napad Srbije i lopta izlazi u aut. Apić sjajno krade loptu., ali Simanić promašuje trojku u kontri. Ipak on pogađa za dva, a onda Šon Haf daje prvu trojku za Fince!

12. minut Još jedan promašaj za tri protivnika, a posle sjajne akcije završava Srbija poenima Radanova na obruču. Košarkaš Zvezde se opet sjajno ubacio, sada nema poena, ali je fauliran. Pogađa jedno.

Počela je druga četvrtina. Prvi napad za Finsku.

I ČETVRTINA

I Finska je izašla iz bonusa, pa je bacanja šutirao Apić i pogodio jedno za 15:5. Finci postižu drugi koš iz igre na utakmici, pa Apić opet ide na bacanja – 17:7.

Kraj prve četvrtine – 17:7.

9. minut Srbija je izašla iz bonusa i Finci idu na bacanja, pa Avramović ponovo pogađa – 14:5.

7. minut Promašaj Dangubića ide u ruke Pota koji poentira ispod koša. Kravić faulira Dolenca ispod koša i ide na liniju penala, od čega pogađa jedno. Avramović u kontri daje dva poena, a Dolenc dobija rampu od Kravića. Avramović postiže poene u prodoru i Finska traži minut odmora.

6. minut Pogađa i Pot. Srbija ima već 6 poena razlike.

4. minut Prva trojka za Srbiju i ponovo Anđušić.

3. minut Prve poene za Finsku postiže Sasu Salin – 2:2. Bivši igrač Partizana Vilson pravi već dva faula, a Pot pogađa jedno bacanje – 3:2.

1. minut U uvodnim sekundama meča, prvi poeni za Srbiju, postigao ih je Danilo Anđušić.

Utakmica je počela.

Prva petorka Srbije:
Pot, Anđušić, Simonović, Dangubić, Kravić

Posle šokantnog poraza od Švajcarske (90:92), Srbija želi da popravi utisak protiv domaćina Finske.

Sastav Srbije:

Plejmejkeri: Pot, Peno, Novak
Bekovi: Anđušić, Avramović, Jeremić
Krila: Dangubić, Zagorac, Radanov
Krilni centri: Apić, Simanić
Centri: Kravić

Obe ekipe su poražene u prvim mečevima u Espu, Srbija šokantno od Švajcarske, a Finsku je u dramatičnoj završnici pobedila Gruzija.

Gruzija je učinila još jednu uslugu našem timu. Posle pobede nad Finskom oni su savladali i Švajcarsku 91:84 i tako su ih ostavili na samo jednoj pobedi.

Ukoliko Srbija dobije Finsku, penje se na drugo mesto grupe E.