Džordan Lojd (Crvena zvezda)
FK Crvena zvezda/Evroliga

Džordan Lojd (Crvena zvezda), Foto: FK Crvena zvezda/Evroliga

Vodila je Zvezda u Tel Avivu četiri minuta pre kraja 70:69, a onda je Elajdža Brajant ubacio tri trojke crveno-belima (78:71) i prelomio.

Zvezda je upisala treći evroligaški poraz u nizu, sada je na skoru 4-8. Isti učinak ima pobednik meča Makabi.

40. minut: O'Brajant je spasao napad, ali je potom promašio. Brajant je sa sirenom za istek napada 29 sekundi pre kraja meča ubacio trojku - 78:71. Posle poena Lojda - 78:73 ušlo se u penal završnicu.

39. minut: Novi napad crveno-belih bez šuta. Nadu je dala lična Kalojara u napadu, 98 sekundi pre kraja domaćin ima +5. Pauza je nastala jer je semafor zabagovao. Tehnička za domaće, Lojd siguran - 75:71.

38. minut: Serija 6:0 domaćina. Ostao je O'Brajant bez patike u napadu, a onda je u kontri trojku pogodio Brajant - 75:70. Potom je O'Brajant loptu u napadu bacio rivalima u ruke.

36. minut: El ejap za Terija - 69:70. Domaćin je potom potrošio napad bez šuta.

34. minut: Lojd je posle ulaza vratio prednost - 64:66. Uzvratio je Brajat poenima uz faul - 67:66.

33. minut: Džons je sa bacanja vratio prednost domaćinu - 64:62. Davidovac izjednačava - 64:64.

31. minut: Serija 19:4 Zvezde, nova trojka Lojda za vođstvo - 56:58.

4. ČETVRTINA:

29. minut: Dve trojke Lojda, Zvezda je na - 1, 54:53.

27. minut: Igrači izraelskog tima su posle +13 počeli da greše, Obrajant je primakao Zvezdu sa šest svojih poena - 52:47.

26. minut: Makabi promašuje za tri, ali Zvezda ništa ne može da ubaci iz igre - 52:39. Posle 320 sekundi konačno je pogodio i O'Brajant - 52:41.

23. minut: Vilbekin je pogodio za prvu dvocifrenu prednost - 48:38.

22. minut: Tri promašene otvorene trojke crveno-belih i namerna lična Voldena kažnjeni su serijom 5:0 Makabija za manje od 60 sekundi - 46:38.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Četiri poena Lojda sa bacanja - 38:35. Vilbekin promašuje za tri, ne i Džons iz popravnog - 41:35. Uzvratio je Rit - 41:38.

19. minut: Trojka Džonsa - 36:29. Davidovac ponovo sa bacanja - 36:31.

18. minut: Davidovac sa bacanja drži Zvezdu u igri - 33:29.

16. minut: Mogao je Makabi i do dvocifrene razlike, ali je Dorsi napravio faul u napadu. Potom je posle duge stanke za Zvezdu konačno pogodio Davidovac - 31:25.

15. minut: Probao je da prene pulene minutom odmora Obradović, nije uspeo, i naredna dva napada su prokockana, jednom su sa loptom otklizali u aut, drugi put je šut za tri jedva stigao do obruča. Dorsi je promašio za tri, ali je pritrčao, uhvatio loptu i pogodio od tablu - 31:23.

14. minut: Kaspi je pogodio posle prodora, Vilbekin u kontri - 29:22.

11. minut: Pogodio je Lojd - 23:22, uzvratio je Blejzer - 25:22.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Domaćin je konačno poveo, pogodio je Dorsi - 20:18. Potom je Teri loptu bacio u aut i Makabiju dao novi napad. Lojd je izjednačio sa bacanja - 20:20. Pet sekundi za napad, poslednji u četvrtini imali su domaći, Vilbekin je pretrčao teren, na blokadu su skočili Lojd, Davidovac i Volden, preko njih je ubacio trojku - 23:20.

8. minut: Makabi je ubrzao, el ej ap za Hantera uz zakucavanje - 15:16. Trener Saša Obradović reagovao je minutom odmora.

6. minut: Davidovac sa linije bacanja, pa Jagodić-Kuridža ulaz pod koš na drugi obruč - 9:16, Zvezda je došla do maksimalnih +7.

5. minut: Lojd je u napadu dobio posekotinu na ruci, morao je van terena, sudije nisu dozvolile da nastavi meč dok krvari.

4. minut: Trojka Vilbekina, pa poeni Žižića i Vilbekina pod košem za brzopotezno izjednačenje - 7:7. Ipak, Dobrić je trojkom vratio prednost - 9:12.

2. minut: Pogodio je Kuzmić uz dodatno bacanje - 0:3, potom i Jagodić-Kuridža - 0:5

1. ČETVRTINA:

Crvena zvezda posle dva vezana poraza u Evroligi traži prekid loše serije u Tel Avivu.

Beogradski crveno-beli gostuju Makabiju, trenutno su na skoru 4-7, pa se nadaju petoj evropskoj pobedi.

U prvim mečevima 12. kola Evrolige CSKA je bio ubedljiv protiv Olimpijakosa 80:61, dok je Fenerbahče pobedio u Zenit u Rusiji 73:65.

Makabi - Crvena zvezda 81:76 (23:20, 18:18, 15:17, 25:21)

MAKABI: Brajant 18, Vilbekin 23, Džons 8, Kalojaro 3, Hanter 13, Koen, Kaspi 4, Dorsi 4, Dibartolomeo 2, Blejzer 2, Bender, Žižić 4.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 4, O'Brajant 13, Volden 3, Lojd 24, Davidovac 14, Lazić, Rit 3, Dobrić 4, Simonović, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić 3, Teri 2.