DEBAKL DENVERA Jokić podbacio, Nagetsi doživeli težak poraz od glavnog konkurenta za prvo mesto

Srpski košarkaš Nikola Jokić toliko je podigao standard da se, kada ostvari dabl-dabl od 15 poena, 13 skokova i tri asistencije, može reći da je podbacio.

I zaista je ovo bio dosta loš meč kompletne ekipe Denvera, pa stoga ne čudi ovako ubedljiv poraz.

Domaćin je od prvog minuta u potpunosti kontrolisao tok meča, a rezultat ne pokazuje pravo stanje snaga na terenu, jer je u jednom trenutku imao i maksimalnih 35 poena prednosti.

Denver je meč takoreći izgubio već u prvom poluvremenu dopustivši protivniku da ubaci 66 poena, a za uzvrat postigne tek 44. Odlično su Grizlisi igrali u odbrani i potpuno neutralisali srpskog centra.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dža Morent sa 23 poena.

Pored derbija Zapada, odigran je i derbi Istočne konferencije  u kom su Boston Seltiksi bili bolji od Filadelfije 110:107.

Siksersima nije pomogla ni partija iz snova Džoela Embida koji je meč završio sa 41 poenom, 12 skokova i pet asistencija. U timu Bostona najviše se istakao Džejlen Braun sa 26 poena.