Branka Lagundžića
Youtube/Printscreen

Branka Lagundžića, Foto: Youtube/Printscreen

Mladi kajakaš Srbije Branko Lagundžić osvojio je zlatnu medalju u jednosedu na 500 metara na takmičenju Olimpijskih nada koje se održava u Segedinu. Lagundžić danas nastupa i u kvalifikacijama discipline na 200 metara.

Sa skoro celom dužinom čamca zaostatka drugo mesto zauzeo je Aron Levente Miko iz Mađarske (1:40.99). Bronzanom medaljom okitio se Čeh Patrik Podraski (1:42.09).

„Trka je bila veoma uzbudljiva. Od samog starta sam krenuo veoma jako i tako sam i završio u finišu. Bio sam veoma srećan kad sam video da sam pobedio jer juče na hiljadarki zbog vetra nisam uspeo da se domognem pobedničkog postolja. Olimpijske nade kao jedino takmičenje ove godine u juniorskoj konkurenciji i meni je bilo veoma važno da osvojim medalju." rekao je Branko posle dodele medalja.

Nezvaničnog šampiona sveta u K1-500 u juniorskoj kategoriji u Segedinu u nedelju očekuju kvalifikacije u jednosedu na 200 metara.

U B finalu jednoseda na petsto metara, Igor Putnik je pobedio u vremenu 1:45.19, čime je takmičenje na ovogodišnjim Olimpijskim nadama završio na 10. mestu.

U konkurenciji juniorki u A finalu nastupile su dve naše predstavnice. Anja Damjanov je stazu izveslala za 1:59.63, što joj je donelo 6. mesto, dok je Olivera Mihajlović finale završila na 9. poziciji u vremenu 2:01.50.

Zlato i srebro osvojile su domaće takmičarke, Ester Rendeši (1:51.87) i Emeše Kohalmi (1:52.51), dok se bronzom okitila Čehinja Adela Hazova (1:55.93).

Poslednjeg dana takmičenja na ovogodišnjoj regati Olimpijskih nada veslaće se trke na najkraćoj deonici. U kvalifikacijama u jednosedima na 200 metara takmičiće se četvoro srpskih predstavnika.