Egipat - Čile
EPA

EPA

Egipat - Čile, Foto: EPA

Rukometaši Egipta savladali su selekciju Čilea na otvranju Svetskog prvenstva u rukometu, rezultatom 35:29 (18:11). Domaćin Mondijala  je od samog starta krenuo silovito. Egipćani su serijom pet nula poveli rezultatom 8:3. Tu prednost nisu ispuštali sve do kraja poluvremena, čak su je i uvećali, pošto je prvi deo igre završen rezultatom 18:11.

Drugo poluvreme nije donelo nikakve promene. Egipatski rukometaši su nastavili da grade prednost, da bi u 30. minutu, plus na strani domaćina bio devet golova prednosti. Nekoliko minuta se igralo gol za gol, da bi gosti serijom od 3:0 smanjili prednost Egipta 29:23. Do kraja mela nije bilo ozbiljnije promene rezultata pa je tako reprezentacija Egipta ostvarila pobedu protiv Čilea rezultatom 35:29 na otvaranju Svetskog prvenstva 2021. godine.