PODVIG SRPSKOG TENISERA! Lajović izbacio Nadalovog pulena i četvrtfinalistu Vimbldona!
EPA-EFE/DEAN LEWINS

Lajović je u drugom kolu iznenadio Feliksa Ožea-Alijasima - 7:5, 6:4, posle jednog sata i 38 minuta igre.

Duci je ostvario veliku pobedu i to protiv domaćeg tenisera, čiji je trener Toni Nadal.

U prvom setu je viđena velika borba. Lajović je dve brejk lopte imao u petom gemu, ali ih je 16. teniser sveta spasao. Propustio je naš teniser još jednu priliku za brejk, pre nego što je oduzeo servis Kanađaninu u 11. gemu.

Odlično je Lajović otvorio drugi set kada je napravio rani brejk i poveo sa 3:1. Sačuvao je tu prednost do kraja seta i došao do velike pobede.

Alijasim, koji je ove godine igrao četvrtfinale Vimbldona imao je samo jednu priliku da oduzme servis našem teniseru.

Naredni Lajovićev rival je Norvežanin Kasper Rud.