KRAJ MADRIDSKOG PUTEŠESTVIJA Međedović položio oružje posle 90 minuta

14:05 | 27-04-2024

Srpski teniser okončao učešće na mastersu u Španiji.

hamad
EPA-EFE/PETER SCHNEIDER

Nije to bila fudbalska utakmica, ali je za Hamada Međedovića meč sa Jiržijem Lehečkom trajao 90 minuta. Nažalost, rezultat po njega nije bio dobar pošto je ispao u drugom kolu Madrida - 7:5, 6:4.

Uspeo je 31. teniser sveta nekako da pobedi. Posebno je u prvom setu bilo gusto kada je Srbin imao dve set lopte.

Izvukao se Lehečka. Napravio je potom i brejk u narednom servis gemu uspešno odservirao za prednost od 1:0 u setovima.

Videlo se da je Međedović žestoko uzdrman gubitkom seta koji je praktično imao u rukama. Iskoristio je to Čeh i već na startu druge deonice stigao do brejka.

Vrlo neprijatno po 130. tenisera sveta je bilo i u trećem gemu. Čak šest brejk lopti je spasio Međedović!

Međutim, nije mogao da ugrozi servis Lehečke. U dominantnom maniru je realizovao prvu meč loptu i otišao u treću rundu Madrida gde ga čeka Brazilac Tijago Monteiro.

BONUS VIDEO: Detaljna MAPA Beogradskog maratona: Ovim ulicama prolaze trkači