Miomir Kecmanović
EPA-EFE/JASON O'BRIEN

Miomir Kecmanović, Foto: EPA-EFE/JASON O'BRIEN

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turnira serije 250 u Buenos Ajresu pobedom nad starijim kolegom Laslom Đereom sa 6:4, 7:6.

Nakon velike borbe i čak dva sata i 11 minuta igre, Kecmanović je uspeo da u dva seta savlada sunarodnika i dođe na dva koraka od trofeja. Prilično neizvestan duel rešen je zahvaljujući jednom brejku. U prvom setu je Miomir uspevao u dva navrata da oduzme servis Đereu, a on svega jednom uzvratio što nije bilo dovoljno da spreči vođstvo kolege.

Drugi, ispostaviće se, odlučujući set rešen je tek u taj-brejku gde je Kecmanović uspeo da iz trećeg pokušaja na meč loptu dođe do trijumfa. Već u subotu čeka ga duel sa prvim nosiocem u Buenos Ajresu, domaćim teniserom Diegom Švarcmanom.