Miomir Kecmanović
qatartennis.org

Miomir Kecmanović, Foto: qatartennis.org

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale teniskog turnita Serije ATP 250 u Dohi. Od njega je u polufinalu bio bolji 23. teniser sveta, Rus Andrej Rubljov, 6:3, 6:1.

Kecmanović je odlično igrao ove nedelje, a u prvom odmeravanju snaga sa teniserom iz Moskve otkako se takmiče u seniorskoj konkurenciji, nije imao previše šansi u meču koji je trajao 54 minuta. U početnom setu, Rubljov je već u drugom gemu uspeo da načini brejk i potom povede sa 3:0.

Bilo je to ključno, jer Kecmanović do kraja seta nije uspeo da dođe ni do jedne prilike da načini brejk, pa je Rubljov sigurnim servisom sačuvao prednost i dobio taj deo igre rezultatom 6:3.

U drugom setu, još lakši posao za Rusa, uspeo je tri puta da oduzme servis našem teniseru i tako stigne do pobede. Pobednik turnira osim 250 poena dobiće i nagradni ček na 227.930 dolara.