EVROPA U ŠOKU Orban odlučio - Napuštamo, u sredu je dan odluke
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio da će njegova stranka Fides napustiti Evropsku narodnu stranku u Evropskom parlamentu, umesto da prihvati suspenziju

Ta suspenzija će najverovatnije biti doneta u sredu.
Kako prenosi briselski Politiko, Orban je u pismu predsedniku EPP Manfredu Veberu naveo da će Fides napustiti grupu ukoliko nove odredbe budu prihvaćene u sredu.
Prošle nedelje Veber i drugi lideri stranaka iz EPP dogovorili su nova pravila o suspenziji koja će im omogućiti da kazne celu stranku članicu, a ne samo jednog člana.
Partija Fides je već suspendovana iz članstva od marta 2019. godine, ali njeni članovi i dalje učestvuju u radu EPP u Evropskom parlamentu.
Mađarska ministarka za porodicu i potpredsednica Fidesa Katalin Novak optužila je pojedine članove EPP da su se uključili u "neprihvatljive" borbe u vreme kada se "Evropa bori da spase živote" i optužila lidere EPP da menjaju pravila kako bi članove Fidesa "proterali".
Potpredsednik EP i član EPP Austrijanac Otmar Karas izjavio je da se grupa neće pokoriti pritisku Orbana i da mu neće dozvoliti "da ih ucenjuje".
"EPP će nastaviti planirane izmene pravila", rekao je on.
Ukoliko Fides napusti EPP, ostaće kao najveća frakcija u Evropskom parlamentu, a trenutno ta grupa ima 187 od 705 evroposlanika.
Pročitajte još:
PROBIO LED MEĐU EU KOLEGAMA Viktor Orban primio kinesku vakcinu
IZ RUSIJE S LJUBAVLJU Orbanov ministar objavio sjajne vesti za Mađarsku!
ORBAN ZAPUŠIO USTA ZAPADU! "Nema istočnih i zapadnih, samo dobrih i loših!"
VELIKA ČAST ZA PREDSEDNIKA Vučić pohvaljen pred celim svetom za vakcinaciju
-
-
Kina preuzima najveći deo crnogorske obale!
16.04.2021. 08:38 -
Abazovića inspektori sačekali ispred kancelarije!
16.04.2021. 12:34 -
-
Od jedne Krivokapićeve rečenice sam ostao ZGRANUT
16.04.2021. 09:22
Povezane vesti
-
-
-
NOVA IZDAJA ZDRAVKA KRIVOKAPIĆA Skandalozna odluka Vlade Crne Gore
01.03.2021. 15:17 -
-
EU okrenula leđa Albancima
01.03.2021. 16:45