ZVEZDA "EKSIRALA" CEDEVITU Kampaco plesao, Vildoza pogodio sa pola terena, "stotka" crveno-belih pred Partizan

Crveno-beli su tako napravili sjajnu uvertiru pred derbi sa Partizanom u Evroligi koji se igra u petak.

Izabranici Duška Ivanpvića odigrali su sjajnu utakmicu u ofanzivnom delu, a šou su predvodili Fakundo Kampaco i Luka Vildoza.

Gostima nije pomoglo ni neverovatno šutersko veče. Ubacili su čak 19 trojki.

Meč je odlično započeo Bentil sa pet poena, dok su gosti u prvoj četvrtini ubacili šest šuteva za tri.

pak, Zvezda je do kraja prve četvrtine uspela da preokrene rezultat. Veliku energiju u igri domaćih uneli su Lazarević i Nedović, a kada se Kampaco lakim poenima uveo u igru crveno-beli su nakon prvih 10 minuta vodili sa 26:23.

I druga deonica je bila prilično izjednačena, a završena je trojkom Vildoze sa preko pola terena u poslednjoj sekundi.

Treća četvrtina protekla je u znaku ekipe Duška Ivanovića.

U jednom trenutku Zvezda je imala i 17 poena prednosti.

Delovalo je da crveno-beli idu ka sigurnom trijumfu i da imaju potpunu kontrolu, a onda gosti na nešto manje od četiri minuta pre kraja pogađaju dve trojke i prilaze na -4.

Ipak, u finišu je Zvezda izbegla dramu i došla do važne pobede.

Najefikasniji u redovima bili sa Kampaco sa 19 i Dobrić sa 18 poena, dok se Vildoza zaustavio na 15.

Kod gostiju je blistao Ferel sa 24 poena.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)

Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum, Bojan Kruljac

Crvena zvezda: Holand, Vildoza 15, Lazarević 6, Kampaco 19, Mitrović 8, Lazić 6, Dobrić 18, Ivanović 2, Nedović 8, Kuzmić, Petrušev 13, Bentil 5

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferel 24, Radović 8, Jeremić 16, Alibegović 14, Murić 6, Mulalić, Adams 16, Gnjidić, Omić 5

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde 100:95

38. minut - Petrušev pogađa za dva, stotka Zvezde.

37. minut - Filip Petrušev promašio je trojku, a zatim Cedevita nije uspela da realizuje napad.

Važan koš Vildose, 95:89. Zakucavanje Alibegovića, 95:91. Nedović je promašio trojku, ulazimo u poslednja tri minuta.

36. minut - Dve trojke zaredom pogađaju gosti i evo ih na -4.

35. minut - Lepa akcija i pogodak Petruševa - 93:83

34. minut - Trojka Adamsa, gosti na -8.

32. minut - Trojka Kampaca preko Murića, Zvezda na +15!

31. minut - Nedović je na liniji penala, oba puta precizan - 86:72.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda ima dvocifrenu prednost.

28. minut - Mitrović polovičan sa linije penala.

27. minut - Dobrić odlično trči i polaže loptu u koš, 78:63. Marko Jeremić pogađa trojku, 78:66.

25. minut - Koš Luke Mitrovića za +14, 71:57. Na drugoj strani Adams smanjuje, 71:59.

24. minut - Adams prekida nalet Zvezde - 62:54. Dobrić pogađa trojku - 67:54. Zvezdina 12. trojka. Jeremić pogađa trojku - 67:57.

23. minut - Odličan prodor i pogodak Dobrića, Zvezda ima dvocifrenu prednost - 64:52.

22. minut - Još trojku postiže Ferel, ali uzvraća Lazić.

21. minut - Petrušev pogađa dugu dvojku.

20. minut - Nestvaran koš Vildoze koji je pogodio trojku sa pola terena za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Trojka Vildoze, odlična košarka u "Pioniru".

18. minut - Adams sada pogađa uz faul.

17. minut - Fenomenalan pas Vildoze za Kampaca koji ostao sam u korneru i pogodio za tri. Adams je pogodio desetu trojku za Cedevita Olimpiju.

16. minut - Razigrao se Kampaco i već ima 11 poena.

15. minut - Kontra Crvene zvezde, Lazarević je precizan - 37:37.

14. minut - Nastavljaju gosti da pogađaju trojke, Jeremić postiže ukupno devetu za svoj tim

13. minut - Radović vezuje dve trojke - 28:31. Petrušev je promašio dva zicera u dva napada, nešto što je atipično za njega.

12. minut - Kampaco u kontri poentira - 28:25. Radović pogađa svoju prvu trojku - 28:28.

11. minut - Rebec pogađa za dva - 26:25.

10. minut - Majstorija Kampaca koji dolazi do koša u poslednjoj sekundi prve deonice. Zvezda vodi 26:23.

9. minut - Nedović pogađa uz faul. Precizan i sa linije penala.

8. minut - Sada je Murić pogodio trojku, već šestu za goste.

7. minut - Branko Lazić pogađa za tri.

6. minut - Period igre kada su i jedni i drugi pravili dosta grešaka

5. minut - Košarkaši Cedevita Olimpije samo trojke pogađaju, ali vraća Vildoza.

4. minut - Lazarević posle ofanzivnog skoka pogađa uz faul.

3. minut - I još jedna trojka Ferela, treća već za goste.

2. minut - Ferel pogađa trojku, nerešeno je 6:6.

1. minut - Trojkom Bentila počeo je meč. Uzvraća Jeremić na drugoj strani.

17.10 - Očekuje nas važna i teška utakmica protiv tima koji je sastavljen od vrlo iskusnih igrača, odličnih stranaca. Dobro trče, odlični su šuteri, imaju i Omića koji je izvanredan u reketu već dugi niz utakmica. Jasno je da i oni vide svoju šansu jer imaju kvalitet o kome govori i njihova pozicija na tabeli regionalnog takmičenja. Moramo da igramo svih 40 minuta, čvrsto i odgovorno - rekao je Ivanović.

17.05 - Za razliku od mečeva Evrolige, Duško Ivanović u ABA ligi može da računa na Fakunda Kampaco.

17.02 - Zvezda na Jadranu ima 13 pobeda i jedan poraz, dok je Cedevita na skoru 12-2.

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećne utakmici 16. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Cedevita Olimpija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić".