ISTORIJSKA POBEDA! Viljareal posle "penal drame" došao do trofeja Lige Evrope!

Viljareal je osvojio Ligu Evrope pobedom na Mančestorom posle neizvesne penal zavšrnice (11:10)

Bio je ovo neverovatan meč. Igrao se sjajan fudbal, a pobednika smo saznali u neizvesnoj penal završnici.

Mančester je bolje otvorio utakmicu. Imali su nekoliko pretnji po gol "žute podmornice, ali španski tim je uspeo to da preživi.

Kad su se "đavoli" najmanje nadali, Gerard Moreno je doneo prednost svojoj ekipi 29. minutu meča.

ISTORIJSKA POBEDA! Viljareal posle

Nije to obezhrabrilo igrače Mančestera, nastavili su sa svojim fudbalom, ali rezultat na poluvremenu je ostao jedan 1:0 u koristi španskog kluba.

Na samom startu drugog poluvremena, imao je Viljareal šansu za povećanje prednosti, ali defanzivci engleskog kluba su uspeli to da spreče.

Igrač Mančestera, Mektomni imao je odlično šansu za izjednačenje u 53. minut, ali uspeo je da izbori samo korner.

Ipak, dolaze "crveni đavoli" do gola u 53. minutu kada je precizan bio iskusni Urugvajac Edison Cavani.

Tanjug/AP

Urugvajski napadač ponovo je imao šansu u 75. minutu, ali nije mu se dalo da bude heroj ove utakmice.

Do kraja regularnog toka, obe ekipe su imale svoje prilike, ali bez uspeha.

Usledili su produćeci. U prvom produžetku nije bilo nekih sjajnih šansi, ali u drugom igrač "žute podmornice",  Alkaser je imao odličnu šansu u 110. minutu, ipak bez pogotka.

Posle 120. minuta igre, usledila je penal serija. Igrači obe ekipe su pokazali neverovatnu sigurnost sa bele tačke, sve dok nije došlo do momenta kada su morali da šutiraju golmani.

Prvo je šutirao Rulji  koji je bio precizan, a zatim je De Hea promašio i tako postao tragičar "crvenih đavola".

Ovo je prvi veliki evropski trofej za Viljareal, dok je strateg španske ekipe Unai Emeri osvojio svoju četvrtu titulu u Ligi Evrope (Tri puta sa Seviljom).

Mančester junajted: Viljareal (1:1)  (10:11 posle penala)

PGE Arena, Gdanjsk

Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

Mančester junajted: De Hea - Van Bisaka (Od 120. Mata)- Baili (Od 115. Tuanzebe), Lindelof, Šo - Fred, Pogba(Od115.Džejms) - Grinvud( Od 100. Grinvud), Fernandeš, Rašford - Kavani

Viljareal: Rulji - Rulji - Pedrasa(od 86. A.Moreno), Tores, Albiol, Fojt (OD 86. Gaspar) - Trigeros(Od 76. Moingomez), Kapue, Pareho - Pino(od 76. Alkaer), G.Moreno, Baka (Od 59. Kokelano)

Kraj produžetaka - Igraće se penali

119. minut - Neprecizan pas Mektomineja

113. minut - Žuti karton dobija Edison Kavani

112. minut - Velika šansa za Viljareal, ali spetljali su se igrači "žute podmornice"

110. minut - Alkaser je ima šansu, ali nije imao uspeha pred golom Mančestera.

109. minut - Faul Viljareal na Rašfordu

106. minut - Počeo je drugi produžetak

105. minut - Kraj prvog produžetka

101. minut - Korner za Viljareal. Fred raščišćava oštar cenaršut "žute podmornice".

95. minut - Neprecizan šut Alberta Morena

91. minut - Počeo je prvi produžatak

Kraj regularnog toka - Rezulat je 1:1, igraće se produžeci

89. minut - Pogba šutira preko gola

83. minut - Igrač Viljareal dobija žuti karton

81. minut - Žuti karton dobija igrač Mančestera, Erik Bai

75. minut - Pokušava Viljareal ponovo iz prekida, ipak jedino što su uspeli da izbore je novi korner.

71. minut - Šou je centrirao, Kavani pokušao glavom, ipak ništa od pogotka.

69. minut - Dobru loptu dobija Rašford, sudija pokazuje na ofsajd

59. minut - Prva izmena na meču umesto iskusno Bake ulazi Kokelano

55. minut - Izjednačenje! Edison Kavani postiže gol

53. minut - Odlična šansa Mektomineja, ali samo korner.

48. minut - Krenuo je Viljareal ofanzivno, ali uspevaju defanzivci Junajteda da raščiste situaciju

46. minut - Počelo drugo poluvreme

EPA/ Michael Sohn

Kraj prvog poluvremena - Viljareal vodi rezultatom 1:0

40. minut -  Imao je Fernadeš šansu, ali bez realizacije.

36. minut - Steže Mančester obruč oko Viljarealovog gola, ali za sada potpuno nevidljiv napadački trio Junajteda

29. minut - Gooooool! Viljareal vodio jedan 1:0, strelac je Moreno

27. minut - Viljareal se približio šesnastercu "đavola", ali Pol Pogba oduzima loptu

23. minut - Karlos Baka šalje loptu ka Tores i glavom loptu šalje preko gola

EPA/ Kacper Pempel

21. minut - Luk Šo je oštro ubacio loptu u peterac, , Fernandeš kasni na loptu i ostaje 0:0

13. minut - Prvi korner za Viljareal, a prva šansa za "žutu podmornicu", ali Trigeros nije dobro reagovvao.

11. minut - Grinvud centrira, ali Kapue je bio siguran  u intervenciji

7. minut - Prva konkretna akcija na meču. Mektominej je šutirao, ali lopta je završila pored golom na kom se nalazi Rulji

4. minut - Luk Šo šalje loptu ka Kavaniju koji se nije baš najbolje snašao u šesastercu Viljareala

1. minut - Utakmica je počela

EPA/Maja Hitij

"Crveni đavoli" su ovom meču apsolutni favoriti, ali nikako ne bi trebalo podceniti španski tim.

Mančester junajted je osvojio Ligu Evrope 2017. godine kada su u finalu bili bolji od Ajaksa (2:0), dok je "žutoj podmornici" ovo debi u  finalu bilo kog evropskog takmičenja.