VARDI PONOVO REŠETA Svrake od sreće do tuge u 96. minutu (VIDEO)
Jonathan Brady/PA via AP

Vest Hem je lider Premijer lige. Bar na kratko.

Čekićari su na svom terenu odigrali 2:2 protiv Kristal Palasa u malom londonskom derbiju.

Vest Hem je poveo u 39. minutu golom Pabla Fornalsa, a izjednačio je Konor Galager u 58. Novo vođstvo domaćima doneo je Majkl Antonio, najbolji strelac lige sa četiri gola, u 68. minutu, a bod Kristal Palasu obezbedio je Galager, svojim drugim golom minut kasnije.

Fudbaleri Evertona pobedili su na gostujućem terenu Brajton 2:0. Golove su postigli Demaraj Grej u 41. i Dominik Kalvert-Luin u 57. minutu sa bele tačke. Kod drugog gola umalo da dođe do tuče saigrača, penal je hteo da izvede Rišarlison, ali su mu saigrači nekako oteli loptu i sklonili ga iz kaznenog.

Tim iz Liverpula je u vrhu sa sedam bodova posle tri kola.

Lester je na gostujućem terenu pobedio Norič 2:1. Lester je poveo u osmom minutu golom Džejmija Vardija, a izjednačio je Temu Puki u 44. minutu iz jedanaesterca. Pobedu Lesteru doneo je Mark Olbrajton pogotkom u 76. minutu na asistenciju Vardija.

Fudbaler Noriča Keni Neklin postigao je gol u 80. minutu, ali je posle upotrebe VAR-a pogodak poništen zbog ofsajda.

Aston Vila je odigrala na svom terenu 1:1 protiv Bretnforda, najvećeg iznenađenja lige do sada.

Nerešeno je bilo i u duelu Njukasla i Sautemptona 2:2. Svrake su povele 2:1 golom Sen-Maksima u 90. minutu, a Vord-Praus je izjednačio iz penala u 96. minutu.

Mančester Siti je u prvom  meču 3. kola kao domaćin pobedio Arsenal 5:0.